
Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання
Кириленко: головне для державних кіностудій - нові механізми виживання


Міністр культури В'ячеслав Кириленко вважає, що в пріоритеті реформування державних кіностудій - пропозиції щодо «механізмів виживання» для них. Про це він сказав в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна».
За словами міністра, він не впевнений, що сам факт приватизації кіностудій дасть змогу продовжувати виробництво фільмів. «Я не впевнений, що на приватизованих студіях збережеться суто кінематографічний профіль, - зазначив пан Кириленко. - Втім, зараз головне - запропонувати механізми виживання: дати більше управлінських можливостей, більше фінансової самостійності. Зокрема і для студії Довженка».
Нагадаємо, на сайті Державного агентства України з питань кіно опубліковано текст проекту Національної стратегії розвитку кіноіндустрії України на 2015-2020 роки.
Як акцентується в проекті, останнім часом найбільше ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» фактично не функціонує в якості кінофабрики, лише надаючи в користування свої павільйони, реквізит тощо. В результаті, на даний час в Україні відсутня кіностудія, яка мала би можливість надавати на конкурентному рівні весь спектр послуг із виробництва фільмів.
Станом на 31 грудня 2014 року в Україні діє п'ять державних кіностудій: Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка, Національна кінематека України, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Національний центр Олександра Довженка, Українська кіностудія анімаційних фільмів.
Стратегія передбачає «впровадження ефективних механізмів міжгалузевої співпраці в галузі кінематографії, в тому числі - зміну організаційно-правового статусу кіностудій, що наразі існують у формі державних підприємств шляхом акціонування». Також Держкіно пропонують здійснити реалізацію непрофільних або неліквідних активів державних кіностудій.
Пропозиції та зауваження щодо Стратегії у Держкіно просять подавати до 16 лютого 2015 року.
«Детектор медіа»
