Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомморалі

Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомморалі

10 Січня 2015
4736
10 Січня 2015
14:07

Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомморалі

4736
Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомморалі
Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомморалі

В інтернеті поширено петицію, автори якої збирають підписи за ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

 

Автором тексту є Ivan S., який стверджує, що текст звернення буде передано прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку.

 

У петиції наведено аргументи щодо недоцільності контролюючих органів та їх фінансування у сфері суспільної моралі:

 

«По-перше, мораль є відносною категорією. Будь-які спроби встановити об'єктивне визначення моралі є насильством над особистістю. Питання захисту моралі вирішується в межах діалогу, а не шляхом винесення наказів контролюючими органами!



По-друге, в умовах війни на фінансування Комісії з держбюджету України йде від 4 до 5 мільйонів гривень на рік. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що через його "принципову позицію", а також задля вияву "поваги до прохань, які надійшли від церковних ієрархів і релігійних лідерів", попри скорочення контролюючих органів України, для Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі зроблено виняток
».

 

Як писала «Детектор медіа», у жовтні 2014 року з ініціативою щодо ліквідації НЕК до пана Яценюка звернулися правозахисники, медіаексперти та громадські активісти. Вони вказали, зокрема, на неефективність та велику кількість витрат бюджетних коштів на Нацкомморалі.

 

Як акцентувала головний юридичний консультант НСЖУ Тетяна Котюжинська, щороку на діяльність Комісії витрачається від 4 до 9 мільйонів гривень при тому, що штатними працівниками НЕК є близько 80-ти людей.

 

А юрист Інституту медіа права (ІМП) Ігор Розкладай вважає, що питанням суспільної моралі мають займатися всі державні органи, діяльність яких так чи інакше пов'язана із її регулюванням.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4736
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду