Прес-служба парламенту пояснила журналістам, чому з держбюджету зникли певні норми
Прес-служба парламенту пояснила журналістам, чому з держбюджету зникли певні норми
Прес-служба Апарату Верховної Ради України просить журналістів уважніше аналізувати норми законодавства, ухваленого перед Новим роком, у тому числі закон «Про Державний бюджет на 2015 рік». Про це йдеться в роз'ясненні прес-служби у зв'язку з появою публікацій щодо закону про держбюджет.
Прес-служба звернула увагу, що в деяких ЗМІ йдеться про те, що в законі про держбюджет на 2015 рік зникли норми щодо запровадження обмежень нарахування заробітних плат народним депутатам і членам уряду. Однак, наголосили в прес-службі, скасування широкого кола пільг і виплат окремим категоріям осіб передбачено іншим законом - «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (опублікований у газеті «Голос України» від 31.12.2014 № 254), а саме - його прикінцевими положеннями.
Прес-служба нагадує, що Конституційний Суд України у 2008 році своїм рішенням заборонив вносити законом про державний бюджет зміни до інших законів. «Тому відсутність у Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" норм про обмеження заробітних плат високопосадовців відповідає вимогам чинного законодавства», - йдеться в роз'ясненні.
Нагадаємо, що в ніч на 29 грудня Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2015 рік. Парламентарі голосували за проект бюджету без основних показників і внесених змін. Частина депутатів заявили, що не бажають голосувати за документ, який не бачили, та звинуватили уряд у шантажуванні. 31 грудня 2014 року президент Петро Порошенко підписав закон про держбюджет на 2015 рік.
У перші дні січня ЗМІ, зокрема «Українська правда», звернули увагу на те, що в проголосованому бюджеті на 2015 рік відсутня норма, яка передбачала нарахування зарплати народним депутатам і членам Кабінету міністрів в розмірі посадового окладу. З остаточного тексту закону також, за даними ЗМІ, виключено норми про введення максимального місячного розміру заробітної плати працівників держорганів та суддівської винагороди у 15 мінімальних заробітних плат. У початковому законопроекті, внесеному урядом на розгляд Верховної Ради 22 грудня, відповідні норми були.
«Детектор медіа»