В Азербайджані опечатали офіс «Радіо Свобода», у редакції вилучили всі документи, електронні носії та головний сервер

В Азербайджані опечатали офіс «Радіо Свобода», у редакції вилучили всі документи, електронні носії та головний сервер

27 Грудня 2014
4959
27 Грудня 2014
14:13

В Азербайджані опечатали офіс «Радіо Свобода», у редакції вилучили всі документи, електронні носії та головний сервер

4959
В Азербайджані опечатали офіс «Радіо Свобода», у редакції вилучили всі документи, електронні носії та головний сервер
В Азербайджані опечатали офіс «Радіо Свобода», у редакції вилучили всі документи, електронні носії та головний сервер

Генеральна прокуратура Азербайджану опечатала офіс бакинського бюро «Радіо Свобода» (Radio Azadlyg) після проведеного там обшуку. Про це повідомляє «Кавказский узел».

 

Співробітники азербайджанської генпрокуратури розпочали обшук о 10.30 ранку і завершили його близько 18.00 за місцевим часом, розповів адвокат Ялчин Іманов, який захищає права Radio Azadlyg.

 

За його словами, були вилучені усі редакційні документи, трудові контракти, печатки, штампи, бухгалтерські папери, усі електронні носії інформації, серед них комп'ютери, флеш-карти, CD-диски. Співробітники прокуратури конфіскували й головний сервер радіостанції.

 

Бакинське бюро, свідчить адвокат, опечатане й передане під нагляд поліції. При цьому деяким співробітникам бюро не вдалося забрати особисті речі.

 

Представники прокуратури мотивували проведення обшуку кримінальною справою проти місцевих та закордонних неурядових організацій, що розслідується з травня цього року.

 

Керівництву Radio Azadlyg було пред'явлене судове рішення щодо обшуку. Проте в документі не повідомлялося, який стосунок до цієї кримінальної справи має Radio Azadlyg, підкреслив адвокат.

 

Слідчі не пояснили й те, додав він, чому опечатали офіс і не повідомили коли його відкриють.

 

Ялчин Іманов охарактеризував дії правоохоронців як «повністю незаконні».

 

Сайт азербайджанської служби «Радіо Свобода» розмістив заяву голови мовної корпорації Ненада Пежича (Nenad Pejic). Він засудив свавільний обшук, назвавши його «помстою влади Азербайджану».

 

«Азербайджанський режим неодноразово намагався змусити нас замовкнути, - йдеться в заяві. - Однак «Радіо Свобода», створене для забезпечення права азербайджанського народу на отримання інформації, ніколи не припиняло своєї діяльності й працюватиме й надалі, щоб забезпечити його доступ до вільної інформації».

 

Азербайджанський політолог Зардушт Алізаде вважає, що обшук у бюро радіостанції «спрямований на усунення інакомислення». «Влада намагається нав'язати народу своє мислення, свої інформаційні джерела, відволікти його у свій віртуально справедливий світ», - заявив він «Кавказскому узлу».

 

Це видання наводить низку інших висловлювань політичних і громадських діячів, політологів і журналістів з ексклюзивних інтерв'ю.

 

Журналіст-розслідувач Шахвелед Чобаноглу розцінює акцію проти Radio Azadlyg як «продовження давно розпочатого процесу знищення вільної преси та альтернативних джерел інформації». «Після арешту правозахисників, керівників незалежних неурядових організацій та адвокатів настала черга «Радіо Свобода». Офіційний Баку намагається повністю усунути інакомислення», - сказав він.

 

Голова Демократичної партії Азербайджану Сардар Джалалоглу застерігає, що обшук може ускладнити відносини Азербайджану зі Сполученими Штатами, оскільки «Радіо Свобода» фінансується Конгресом США.

 

Обшук у редакції Radio Azadlyg засудила й співголова Гельсінської громадської асамблеї, голова її національного комітету Арзу Абдуллаєва.

 

«Замість позитивних змін ситуація в країні дедалі ускладнюється, - наголосила вона. - Судячи з усього, офіційний Баку взяв курс на погіршення відносин з Вашингтоном. Створюється враження, нібито певні сили зумисне підштовхують Азербайджан до протистояння із Заходом».

 

Це підтверджує опублікована 26 грудня заява Держдепартаменту США, у якій висловлюється занепокоєння обшуком.

 

«Кавказский узел» нагадує, що з 1 січня 2009 року влада в Баку припинила мовлення програм на місцевих FM-частотах азербайджанських служб «Радіо Свобода», «Голосу Америки» та BBC. Відтоді програми Radio Azadlyg транслюються в інтернеті та через супутник.

 

Як писала «Детектор медіа», на початку грудня 2014 року за звинуваченням у підбурюванні до самогубства було арештовано ведучу програми азербайджанської служби «Радіо Свобода», відому журналістку-розслідувачку Хадіджу Ісмайлову. Захист вважає висунуті проти неї звинувачення абсурдними, а її арешт - незаконним. Amnesty International заявила, що журналістку арештували в Азербайджані «з політичних мотивів», і визнала її «в'язнем сумління».

 

Аркадій Сидорук, для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4959
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду