Національна стратегія розвитку кіноіндустрії передбачає нові механізми залучення фінансування і реформи кінопрокату
13 Грудня 2014
Національна стратегія розвитку кіноіндустрії передбачає нові механізми залучення фінансування і реформи кінопрокату
Національна стратегія розвитку кіноіндустрії України передбачає створення спеціального Фонду розвитку кіно. Про це у публікації для «Дзеркала тижня. Україна» пише прес-аташе Держкіно Ярослав Підгора- Гвяздовський.
Мета цього фонду - «акумулювання недержавного фінансування в рамках державно-приватного партнерства із соціально відповідальним бізнесом».
Також, відзначається у публікації, Стратегія покликана кардинально змінити ситуацію з кінотеатральним питанням. До розвитку кінотеатрів планується залучити банки, надаючи інвесторам пільгові кредити. А також звільняти від оподаткування та митних платежів операції з поставками обладнання для кінотеатрів.
Говорячи про необхідність реформ кіногалузі, пан Підгора-Гвяздовський акцентує, що у 2015 році може не запуститися у виробництво жоден український фільм. «У проекті бюджету на 2015 р. Держкіно закладало суму 300 млн грн. Тим часом «у робочому порядку Міністерством культури України були доведені граничні обсяги видатків державного бюджету 2015 р. на кіновиробництво, які склали 74,3 млн. грн., з них 70,3 - на кіновиробництво», - пише він.
За даними Держкіно, Стратегія «з голосу вже схвалена Міністерством культури».
Нагадаємо, у тексті проекту подано аналіз сучасного ринку кіноіндустрії в Україні, наведено перелік необхідних кроків для проведення реформ і спрогнозовано очікувані результати. Стратегія розрахована на п'ять років - з 2015 по 2020 рік. Зокрема, за словами Пилипа Іллєнка, Стратегія включає пропозиції щодо змін законодавства, що стосуються сфери кіно.
Наразі зі стратегією знайомляться представники кіноіндустрії, галузевих організацій і кінокомпаній. Після вивчення пропозицій експертного середовища документ буде опубліковано на сайті Держкіно для широкого обговорення. Після цього Стратегію реформування національної кіноіндустрії планувалося подати до розгляду Урядом.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ