Батальйон «Айдар», що приїхав до Вінниці після конфлікту, вимагає перевірити, чи не працюють місцеві ЗМІ на іноземні спецслужби
Батальйон «Айдар», що приїхав до Вінниці після конфлікту, вимагає перевірити, чи не працюють місцеві ЗМІ на іноземні спецслужби
8 грудня робоча група з врегулювання громадського конфлікту на Вінниччині 6 грудня, що діяла під керівництвом командира батальйону «Айдар», народного депутата Сергія Мельничука, оприлюднила резолюцію, у якій звернулася до Президента України з переліком вимог, серед яких - перевірка ЗМІ, інтернет-ресурсів та їх власників на причетність до співпраці з іноземними спецслужбами. Про це повідомляє інтернет-видання «Інформаційна Вінничина», яка публікує текст звернення повністю.
Видання нагадує, що 8 грудня до Вінниці приїхали представники батальйону «Айдар» для вирішення конфлікту. «Після прес-конференції народний депутат, командир батальйону «Айдар» Сергій Мельничук заявив про створення робочої групи для урегулювання ситуації. Окрім «Айдару» до робочої групи увійшли представники голови ОДА і голови облради, а також громадські активісти», - передає «Інформаційна Вінничина».
Результатом діяльності створеної робочої групи по врегулюванню критичної ситуації на Вінниччині стало звернення до Президента України з вимогою звільнити голову ОДА Анатолія Олійника і керівника міліції Вінниччини Ігоря Моренця.
Робоча група також просить зобов'язати Генеральну прокуратуру України надати правову оцінку працівників УМВС і СБУ у Вінницькій області і ДСО у Вінницькій області, приватної охоронної фірми «Гепард» та тих, кого названо «провокаторами» у лавах мітингувальників, які брали участь у вищезазначених подіях.
«Також просимо перевірити діяльність ЗМІ, інтернет ресурсів і їх власників на причетність до співпраці з іноземними спецслужбами в частині розповсюдження недостовірної інформації про створення так званої Вінницької народної республіки та обрання народного губернатора», - йдеться у пункті 1 звернення до Президента України.
Водночас у зверненні йдеться, що для забезпечення громадського спокою необхідно гарантувати громадським активістам та керівникам громадських організацій, які брали участь у подіях 6 грудня біля будівлі ОДА, захист та повну відсутність кримінального та адміністративного переслідування.
Джерела «Детектор медіа» повідомляють, що на причетність до іноземних спецслужб у Вінниці прокуратура перевірятиме щонайменше три інтернет-видання.
Нагадаємо, новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець повідомив, що в новостворюваному Міністерстві інформаційної політики передбачено три департаменти, які займатимуться інформаційною політикою, інформаційною безпекою та внутрішньою комунікацією між органами влади.
«Детектор медіа»