На фестивалі «Артдокфест» у Москві Україна буде представлена в конкурсній програмі і окремій секції
На фестивалі «Артдокфест» у Москві Україна буде представлена в конкурсній програмі і окремій секції
Україна у програмі російського фестивалю документального кіно «Артдокфест» буде представлена у 15 стрічках. Про це повідомляється на сайті кінофоруму.
У конкурсній програмі кінофестивалю візьме участь картина «Євромайдан. Чорновий монтаж». Нагадаємо, стрічка охоплює три місяці Революції Гідності в Києві. Проект створено за участі українських та російських документалістів. До нього увійшли ескізи короткометражних стрічок Олександра Течинського, Олексія Солодунова, Дмитра Стойка, Романа Бондарчука, Володимира Тихого, Юрія Грузінова, Андрія Литвиненка, Юлії Гонтарук, Катерини Горностай, Юрія Страшного, Картерини Возніци, Бориса Петера, Андрєя Кісельова (Росія), Лєни Хорєвой (Росія), Романа Любого, Євгена Козеко, Дмитра Стоїкова та інших.
Також у цій секції заявлено альманах «Київ-Москва» виробництва телекомпанії «Срок» у співпраці з українськими кінорежисерами. До нього увійшли історії із повсякденного життя мешканців столиць України та Росії.
Також Україна буде представлена тематично у фільмах-учасниках конкурсної програми. Про активістку Оксану Шачко йдеться у стрічці Алена Марго «Я - Femen» (Швейцарія), особистій історії про події Другої світової війни «Моя мама, війна і я» Тамари Трамп (Німеччина),
Цьогоріч темі України присвячено окрему програму «Україна не Росія». Її сформовано з робіт як вітчизняних та іноземних документалістів. До програми увійшли такі стрічки, як «Майдан» Сергія Лозниці (2014), «Музей "Революція"» об'єднання кінорежисерів «КіноКі» за участі «Вавилону'13» (2014), «Побачення з батьком» Олександра Роднянського (1990), «Наша батьківщина» Віталія Манського (Росія-Німеччина, 2006), «Помаранчева зима» Андрія Загданського (2006), «Живі» Сергія Буковського (2008), «Інший "Челсі". Історія із Донецька» Якоба Пройсса (2011), «Шахта №8» Маріанни Каат (Естонія, 2011), «Битва за Україну» Євгена Григор'єва та Катерини Вещевої (2012).
Представлені у цій програмі й відомі стрічки часів Радянського Союзу: «Симфонія Донбасу» Дзиги Вертова (1930), «Визволення» Олександра Довженка (1940), «Упирі» (19710 і «Троянський кінь» (1972) Анатолія Фьодорова.
Кінофестиваль «Артдокфест», президентом якого є відомий документаліст українського походження Віталій Манський, стартує у Москві 9 грудня. Цьогоріч фестиваль позбавлено державної підтримки Росії. Як заявив міністр культури Володимир Мединський, до такого рішення призвели нелояльні заяви пана Манського щодо державної політики РФ.
«Детектор медіа»