На «Первом канале» намагаються переконати, що малазійський «Боїнг» буцімто збив український винищувач
На «Первом канале» намагаються переконати, що малазійський «Боїнг» буцімто збив український винищувач
В ефірі «Первого каналу» продемонстрували супутниковий знімок, на якому нібито зображений обстріл винищувачем малайзійського «Боїнга», повідомляє «Українська правда».
«Докази» було наведено в програмі «Однако» Михайла Леонтьєва. Як він заявив, на знімках зображено нібито атаку на малайзійський «Боїнг 777», збитий бойовиками над Донеччиною у липні 2014 року. Налала цей знімок, за словами ведучого, іноземна організація «Російський союз інженерів».
Програмі також надав коментар «авіаексперт» з 20-річним досвідом, який, як стверджувалось, і надіслав знімок. За його версією, боїнг був збитий реактивним винищувачем. Спочатку екіпаж нібито обстріляли з гармати, потім в кабіну потрапила ракета «повітря-повітря», потім правий двигун і праве крило були пошкоджені ракетою з тепловою системою самонаведення.
Однак у соцмережах та на форумах цю версію піддали сумніву. адник глави МВС Антон Геращенко у своєму Фейсбуці зазначив: «Мій товариш.... розкрив чергову провокацію російських ЗМІ з викривлення реальності. На цей раз російській публіці вирішили навісити лапшу на вуха про те, що майлазійскій Боїнг збив український винищувач і як доказ вирішили привести нібито супутниковий знімок з космосу. Але віри їм немає. Правда і логіка сильніше брехні та брехні».
Так, користувач Фейсбук Шорр Кан зазначив: на знімку, оприлюдненоу в ефірі - не Боїнг-777-200ЕР.«Скоріш за все це один з Боїнгів-737. Для порівняння я взяв креслення Боїнга-777-200ЕР і наклав на знімок. Відмінності очевидні», - зазначив він.
Довжина літака на знімку становить приблизно 900 метрів.
«Висота, яка виходить для масштабу - з якої знято знімок - 85-90 кілометрів. Літак летить на висоті 11 кілометрів, і він 60 метрів довжини. На реальному знімку він повинен бути ну зовсім крихітних», - зазначає Шорр Кан.
Напис «Малайзія» на реальному знімку борта МН-17 починається просто перед крилом і закінчується на середині крила. На фейку від росіян надпис закінчується перед крилом.
Окрім того користувачі мереж звертають увагу на темне «освітлення знімка» в той час, як сонце на висоті 11 км сяє постійно.
Нгадаємо, раніше російські ЗМІ подавали недостовірну інформацію щодо цієї катастрофи. Так, журналіст «Первого канала» Олександр Євстігнєєв в ефірі озвучив лише версію бойовиків про те, що «Боїнг» збив український літак. Російський канал LifeNews змінював новини для виправдання терористів, які збили пасажирській літак.
Авіакатастрофа сталася 17 липня поблизу Тореза на Донеччині. Розслідування ведуть голландські фахівці. Як варіант, розглядається обстріл лайнера ракетою або іншим літаком. За словами прокурора Фреда Вестербеке, найімовірніший сценарій - обстріл ракетою «земля - повітря».
«Детектор медіа»
Фото - http://www.pravda.com.ua