Шанси України та позиція Заходу: огляд інформаційних каналів за 16–18 жовтня 2024 року

Шанси України та позиція Заходу: огляд інформаційних каналів за 16–18 жовтня 2024 року

9 Листопада 2024
1800

Шанси України та позиція Заходу: огляд інформаційних каналів за 16–18 жовтня 2024 року

1800
На «Еспресо» шукали способів боротьби з корупцією, на 24-му досліджували «еволюцію Зеленського», на Прямому показали велике інтерв’ю Петра Порошенка.
Шанси України та позиція Заходу: огляд інформаційних каналів за 16–18 жовтня 2024 року
Шанси України та позиція Заходу: огляд інформаційних каналів за 16–18 жовтня 2024 року

Провідною темою вечірніх етерів чотирьох інформаційних каналів (24-го, «Еспресо», «FreeДом» і Прямого) цими жовтневими днями став План перемоги Зеленського, який президент особисто представив у Верховній Раді.

Йшлося, звісно, й про Курську операцію, президентські вибори в США, участь Північної Кореї у війні проти України, справу хабарниці з Хмельницького Крупи, рейди ТЦК в публічних місцях.

Як і раніше, всі канали щодня проводять збори на потреби Збройних сил України.

Які теми, як саме і за чиєї участі обговорювали в праймтаймі чотирьох інформаційних каналів, — у нашому огляді.

24-й: «еволюція Зеленського» та «вкид від Bild»

16 жовтня кожна година прайм-тайму починалася з фрагмента виступу президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді з представленням свого Плану перемоги. Фрагменти «вклинювалися» в рекламу і воєнні відео. На початку четвертої години прайм-тайму виступ показали повністю.

Ведуча Ольга Білан поцікавилася «особистою реакцією» на План перемоги політичного коментатора Миколи Давидюка: «Чи виправдалися ваші очікування, і чи допоможуть ці пункти прокласти міст до другого саміту миру, який поставить справедливу для України крапку в цій війні, та чи поставить він її взагалі?». За словами Давидюка, крапку у війні може поставити вступ України до НАТО. У відповідь на запитання ведучої, що буде, якщо союзники План перемоги не підтримають, гість поскаржився, що від виступу президента в нього «дуже сильно просів» настрій: мовляв, якщо з п’яти пунктів плану три — міфічні, то шансів на реалізацію такого плану не дуже багато.

Ведучий Олекса Кібкало в розмові з доктором філософії, політичним експертом Андрієм Городницьким зазначив, що побачив у представленні Плану перемоги, крім «абсолютно чітко руба поставленого питання» ще й «еволюцію президента Зеленського» — від слів «просто припинити стріляти» до «чіткого усвідомлення, що відбувається у світі, чіткої позиції». «І це добрий знак. Але чи допустима зараз з нашими партнерами така риторика?» — запитав ведучий. Гість погодився, що «президент у чомусь набрався досвіду і зрозумів, як відбувається глобальна політика», і підтвердив, що Зеленський «наразі справді глибоко оцінює ситуацію». Поділив пан Городницький і думку ведучого щодо того, що Захід поки що не хоче, на жаль, щоб Росія програла. «Чи захоче взагалі, і коли саме, побачимо через певний час», — резюмував Андрій Городницький.

Олекса Кібкало та Андрій Городницький 

17 жовтня План перемоги відійшов, даруйте за каламбур, на другий план, поступившись обговоренню слів президента Зеленського щодо ядерної зброї або НАТО. Співрозмовник ведучої Ольги Білан Валерій Клочок, керівник Центру громадської аналітики «Вежа», розцінив слова Володимира Зеленського як «хід ва-банк»: мовляв, якщо ви не долучитеся до наших ініціатив, доведеться йти на крайні заходи — відновлювати ядерний потенціал. «Це буде непросто, буде міжнародний скандал, нас звинуватять у тому, що ми не дотримуємось Договору про нерозповсюдження ядерної зброї… Можливо, це і виглядатиме трішки зухвало, — припустив Клочок. — Але світ сидить в затишних кабінетах, їм на голову не падають ракети, а в нас вибір невеликий. Або ми переможемо, або нас знищать».

Нагадаємо, що того ж таки дня під час пресконференції з генсеком НАТО Марком Рютте, а також наступного дня в ефірі телемарафону Володимир Зеленський пояснив, що Україна не збиралася створювати жодної загрози світу і жодної ядерної зброї.

Ведучі Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов якраз і пояснювали глядачам 24-го, чому стаття експерта німецького таблоїда Bild з аналізу відкритих даних Юліана Рьопке, в якій ідеться про буцімто наміри відновити український ядерний потенціал, — «не більше ніж вкид». «Офіційна влада не говорить про створення ядерної зброї в Україні, ба більше: офіційна влада каже, що вже давно можна сплутати, де слова Юліана Рьопке, а де — російських пропагандистів, адже що той, що ті вкидають в інформаційний простір однакові дурниці», — прокоментував Олег Білоусов.

Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов

На каналі також транслювали наживо брифінг президента Володимира Зеленського і генсека НАТО Марка Рютте.

Два дні поспіль у вечірньому етері 24-го був той самий гість — політичний коментатор Ігор Рейтерович, із яким спочатку Альбіна Підгірняк та Олег Білоусов, а наступного вечора Ольга Білан обговорювали ту саму тему — президентський План перемоги.

18 жовтня на прохання ведучої Альбіни Підгірняк коментатор широкого профілю Олексій Буряченко «ворожив» щодо того, «чи чекати від партнерів повної підтримки Плану перемоги, чи підтримки якихось пунктів, чи взагалі незрозуміло, яка буде реакція?». Гість розтікся мислію по древу, почавши від «інтриги, чи відбудеться черговий “Рамштайн”, до виборів у США» й побіжно згадавши про бажання Сербії змінити зовнішньополітичний вектор розвитку з ЄС на БРІКС, європейське турне Сі Цзиньпіня, зустріч Байдена, Макрона, Шольца і Стармера в Берліні, слова Борреля про кореляцію безпеки України з безпекою Євросоюзу та безліч інших подій. Відповідаючи на запитання ведучої, чого чекати після слів президента Зеленського щодо ядерної зброї або НАТО, Буряченко заглибився у спогади про розпродаж українського озброєння в усі часи, «особливо за міністра оборони Анатолія Гриценка», і пішов би, напевне, ще далі, якби ведуча, пославшись на брак часу, його не зупинила.

Альбіна Підгірняк та Олексій Буряченко

Нагадаємо, на каналі також майже щодня виходить детальний «Огляд бойових дій», який того тижня вів Андрій Дрозда.

«Еспресо»: «віш-лист» Зеленського та «план розвалу Росії»

16 жовтня у «Великому етері» ведучий Василь Зима обговорював План перемоги Зеленського з нечастим на каналі гостем — політичним коментатором Володимиром Фесенком. Фесенко покритикував «пафосну» назву плану, яка «породжує завищені очікування», натомість назвав зустріч Зеленського з парламентськими фракціями «дуже доброю тенденцією» і «налагодженням діалогу президента з депутатами». За словами Фесенка, головна ідея плану — силовий тиск на Росію і його інструменти.

Тему продовжили сюжетом кореспондентки Катерини Галко про презентацію Плану перемоги у Верховній Раді. Втім, авторка обмежилася коротким переказом змісту плану — в «сюжеті» не було жодного синхрону абощо.

Ведучий «Вердикту» Сергій Руденко запитував глядачів і своїх співрозмовників, чи вважають вони План перемоги Зеленського реалістичним. Наприкінці першої години програми ствердно на це запитання відповіли лише 17% учасників опитування. Остаточні підсумки ведучий повідомити не встиг.

Першій співрозмовниці Руденка, співголові фракції «Європейської солідарності» Ірині Геращенко не сподобалася в Плані, зокрема, велика кількість слів «партнери» та відсутність «домашнього завдання». «Не думаю, що перекладання відповідальності на партнерів робить цей план реалістичним», — пояснила пані Геращенко. Не відбулося, за її словами, й серйозної розмови про економіку.

Інший учасник «Вердикту», все той же Ігор Рейтерович, висловив думку, що оприлюднені в Раді тези знайдуть підтримку всіх українців. Однак це не план, а радше «віш-лист».

Ведучий, зі свого боку, прокоментував, що президент Зеленський у Верховній Раді говорив про єдність і демократію, але щодо демократії, свободи слова, свободи преси виникає чимало запитань. Зокрема, три телеканали перебувають поза цифровою мережею Т2, зафіксовано тиск на «Українську правду»… Але ж «очевидно, що наше майбутнє, наш діалог із західними партнерами будуватиметься на тому, що Україна має підтвердити, що є демократичною державою», — сказав Сергій Руденко. За словами Рейтеровича, слова президента, яких від нього дуже давно не чули, про те, що наші вороги в Росії, а всередині України ворогів немає, і заклики до єдності — це, з одного боку, спроба «антикризу», адже йдеться не лише про «Українську правду», «журналісти багатьох видань підтвердили деякі такі моменти, з якими раніше стикалися». Тобто заклики Зеленського — це спроба показати, що в країні лад, влада готова з усіма говорити, всіх слухати. З іншого боку, президенту, ймовірно, потрібна єдність саме у Верховній Раді, куди виноситимуть непопулярні рішення, для ухвалення яких має вистачати голосів, припустив пан Рейтерович. І потрібно показати партнерам, що така єдність «у парламентсько-президентській державі, яка насправді є суперпрезидентською», існує.

Сергій Руденко також згадав про проведене з 20 по 26 вересня Центром Разумкова опитування, згідно з яким абсолютна більшість респондентів (83%) вірить у перемогу України. Від себе додамо, що ці показники цікаво корелюються з кількістю глядачів каналу, які не вважають План перемоги Зеленського реалістичним.

17 жовтня «Еспресо» теж транслював наживо брифінг президента Володимира Зеленського і генсека НАТО Марка Рютте.

З Брюсселя на зв’язок зі студією «Вердикту» виходила журналістка Катерина Супрун, яка повідомила, що засідання ради Україна — НАТО щойно розпочалося за зачиненими дверима. Водночас, якщо вірити титрам, що супроводжували увімкнення, засідання на той момент уже закінчилося. Загалом, за словами Катерини Супрун, на зустрічі міністрів оборони країн НАТО українське питання було головним. «Усі кажуть, що Україна має бути в НАТО, ніхто не каже коли», — резюмувала кореспондентка.

Катерина Супрун

Слова Зеленського щодо ядерної зброї або НАТО коментував директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. «Президент Зеленський — чудовий артист і грає на світовій сцені, наче на сцені 95-го кварталу», — відгукнувся гість. Насправді ж, за словами Бадрака, ядерний потенціал України неможливо відновити не лише за два-три тижні, але й за два-три роки. Проте Україна довела, що навіть ядерну державу можна перемогти за допомогою дешевих технологій — маються на увазі безпілотники. «Нам просто не дозволили перемогти, — пояснив Валентин Бадрак. — Наприкінці 2022 року була можливість пройти до моря абсолютно реальна». У середині 2023 року, за його ж словами, можна було здійснити прорив за допомогою конвенційної зброї, але Захід, мовляв, знову не дозволив це зробити. «Ми досі не виконали місію і виснажили українську армію саме через таку позицію Заходу, через, перепрошую, нечемну позицію Вашингтона», — додав Бадрак. За його словами, зараз Росію можна зупинити за умови дуже потужної підтримки НАТО. Ведучий не сперечався.

18 жовтня ведучий «Великого етеру» Василь Зима, намагаючись, за його власними словами, виконувати роль відсутнього воєнного оглядача Сергія Згурця, спілкувався з керівником «Української бронетехніки» Владиславом Бельбасом. Інтерв’ю вийшло доволі цікаве, зачепили й тему експорту української зброї за кордон: за словами гостя, рішення буде позитивне, це логічно, а дефіцитну зброю, зрозуміло, не експортуватимуть.

Владислав Бельбас та Василь Зима

Політичні підсумки тижня Василь Зима підбивав разом із політичним коментатором Олексієм Голобуцьким, який назвав План перемоги Зеленського Планом перемоги Заходу. Більшість пунктів Плану найближчим часом реалізувати не можна, говорив гість. За прогнозом Голобуцького, Україна не отримає запрошення до НАТО, як і дозволу на удари західною зброєю вглиб Росії, і в президента з’являться підстави сказати, що позаяк Захід нас не підтримав, ми змушені йти на мирні перемовини. На запитання ведучого, чи сприйме суспільство ідею перемовин як капітуляцію, гість відповів, що, можливо, ті, хто ухиляється від мобілізації, сприймуть схвально.

Натомість Василь Зима і ведучий рубрики «Світ про Україну» Юрій Фізер придумали дещо несподіваний «план розвалу Росії». Юрій Фізер зокрема процитував спікера Держдуми Володіна, який звинуватив у розвалі СРСР… знятий у 1989 році фільм «Інтердівчинка». Василь Зима запропонував терміново зняти схожий фільм, аби розвалити Росію…

Гостями традиційного журналістського клубу програми «Вердикт» того вечора стали Яніна Соколова і Лариса Волошина. Говорили про вирок московського Басманного суду Яніні — вісім років «за розпалювання ворожнечі», а також про План перемоги Зеленського і справу про незаконне збагачення керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, в якої під час обшуків знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів. «Що з цим робити, адже це ціла корумпована система, масштаби якої навіть важко уявити?»запитав ведучий. Однак рецептів від своїх співрозмовниць не отримав.

Лариса Волошина, Сергій Руденко та Яніна Соколова

«FreeДом»: союзники «бізнес-класу» та «гірший сценарій» для Росії

16 жовтня вечірній етер каналу розпочався із сюжету про жінок у лавах українського війська, який потім ще кілька разів повторювали, і з огляду закордонних новин. Після ввімкнення безпекового експерта Івана Варченка з коментарем щодо подій на фронті ведучі Наталя Сопіт і Сакен Аймурзаєв розпитали про передвиборчу ситуацію в Молдові колишнього міністра юстиції Александру Тенасе. Кремлю потрібна вся Молдова, і він усіма способами намагається вплинути на підсумки виборів і референдуму, повідомив гість.

Плану перемоги Зеленського присвятили другу частину етеру. З Брюсселя, де мала відбутися зустріч міністрів оборони країн НАТО, вмикався спецкор каналу Віталій Сізов, цитуючи, зокрема, генсека Альянсу Марка Рютте: «Україна наразі ближче до НАТО, ніж будь-коли в історії».

Чому в Плані йдеться про запрошення, а не про членство України в НАТО, ведучі запитали в політичної коментаторки Олесі Яхно. «Це простіше», — резонно зауважила гостя.

Під час повітряної тривоги колег, які, певне, змушені були покинути студію, виручав Олег Борисов: він не лише спілкувався з гостями, але й вів інформаційно-аналітичний випуск «Наш час».

Олег Борисов

Завершив вечірній етер традиційний сюжет про падіння добробуту росіян, доповнений коментарем російського економіста Максима Бланта.

17 жовтня Віталій Сізов із Брюсселя розповідав про реакцію союзників у Європі на План перемоги Зеленського та його «активне обговорення» — з посиланням на слова самого президента Зеленського.

Віталій Сізов, Наталя Сопіт та Сакен Аймурзаєв

Тему продовжив естонський політолог Пеетер Тайм, який висловив доволі нечітку думку, що в України є союзники «бізнес-класу», тобто реальні, а є — «туристичного класу», тобто переважно на словах. Гість також поділився відчуттям, що наразі «все впирається у вибори в США»: мовляв, якщо переможе Гарріс, США залишаться світовим поліцейським, а Трамп «уже продав Україну і здасть її з бебехами Путіну». Тобто Європі доведеться воювати самотужки. Ведучі Кароліна Король і Юрій Кулініч заперечили: зараз поведінку Трампа в разі його перемоги на виборах спрогнозувати важко.

Кароліна Король, Пеетер Тайм і Юрій Кулініч 

Воєнну складову Плану перемоги ведучі обговорювали з керівником Центру військово-правових досліджень Олександром Мусієнком. На запитання, про що може йтися в секретній частині Плану, гість відповів, що секретна частина на те й секретна, щоби про її зміст можна було лише здогадуватися, але припустив, що там ідеться про отримання певних ракет і можливе розміщення натовських контингентів на території України.

Про План перемоги Зеленського, візит президента США Джо Байдена до Німеччини, «зустріч чотирьох», саміт БРІКС у Казані ведучі говорили також із політичними коментаторами Ігорем Поповим і Володимиром Фесенком.

Завершив вечірній етер традиційний сюжет про падіння російської економіки загалом, доповнений коментарем економіста Олега Устенка.

18 жовтня вечірній етер також провели Кароліна Король і Юрій Кулініч. Про «гірший сценарій» для Росії — готовність Саудівської Аравії обвалити ціни на нафту — розповів експерт з енергетичних питань Андрій Закревський, а про те, як росіяни розносять на друзки власну Курську область — військовослужбовець і громадський діяч Євген Дикий. Північнокорейських військових росіяни теж не шкодуватимуть, не для того їх «купували», спрогнозував Дикий. Водночас він сказав, що не недооцінював би цю загрозу.

Лариса Петрук із Кишинева детально розповіла про підготовку до виборів, запланованих на 20 жовтня. Увімкнення містило загальний «зріз» обстановки, останні новини виборчої кампанії, синхрон заступника голови ЦВК, опитування людей на вулиці. Потім на зв’язок зі студією вийшов молдовський політолог Андрій Андрієвський, який, зокрема, висловив сподівання, що зусилля проросійських сил викликали у виборців країни зворотний ефект.

Лариса Петрук

Візит президента США Джо Байдена до Німеччини й участь Північної Кореї у війні Росії проти України в етері каналу коментували американський політолог і політтехнолог Джейсон Смарт і політтехнолог Олег Постернак.

Єдиним гостем-росіянином того вечора був російський політтехнолог Ростислав Мурзагулов, який розповідав, зокрема, про те, як у Росії вербують на війну.

Прямий: шанси на перемогу та рятівник Порошенко

16 жовтня ведучий «Вечора про головне» Олександр Близнюк запитував своїх гостей — народного депутата восьмого скликання Віталія Сташука та депутата Київської облради від «Європейської солідарності» Володимира Горковенка, чи є План Зеленського планом перемоги. За словами Сташука, не можна планувати те, що від нас не залежить, на що ми не впливаємо. Народну депутатку від «Європейської солідарності» Вікторію Сюмар (голову підкомітету з питань дотримання законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування), яка увімкнулася в етер, ведучий запитав, що б іще їй хотілося почути від Володимира Зеленського у представленні Плану перемоги. «Перше, про що сказав Володимир Зеленський, — це “вступ до НАТО сьогодні”. Він наголосив на цьому», — сказав Близнюк, відверто маніпулюючи, адже не міг не знати, що президент говорив не про вступ, а про запрошення. «Він не зовсім сказав про вступ саме зараз, він сказав про запрошення саме зараз», — виправила ведучого пані Вікторія. А немає в Плані перемоги, на її думку, про те, «що можемо зробити ми самі».

Олександр Близнюк, Віталій Сташук та Володимир Горковенко

Колега пані Вікторії по фракції, голова підкомітету з питань культурної політики Микола Княжицький теж утримався від різких оцінок. «Загалом те, що говорив Зеленський, я розцінюю позитивно, — сказав Княжицький. — Далі постає питання, чи те, що він говорив, є просто піар-акцією, чи це план, узгоджений із союзниками. Якщо план узгоджений, я його підтримую обома руками, він, з моєї точки зору, є надзвичайно правильним».

Крім трьох нардепів від «Європейської солідарності», у програмі брав участь народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови Комітету з питань Регламенту і депутатської етики Сергій Євтушок. Представники інших фракцій того вечора на Прямому помічені не були.

Ведучий програм «Люди війни» та «Прямий контакт» Матвій Ганапольський через повітряну тривогу був змушений вести етер зі студії в укритті, але це не завадило йому обговорити План перемоги Зеленського з політичним та економічним коментатором Борисом Кушніруком. За словами гостя, автори Плану, як і західні союзники, не можуть сформулювати, що буде перемогою, адже повернути окуповані території наразі нереально. Ведучий своєю чергою повідомив: «Багато хто каже, що в цьому Плані все залежить не від нас». А також процитував «вкрай неприємну» пародію на План перемоги Зеленського. «Дуже неприємно це читати», — пожалівся Ганапольський. А хіба хтось змушував?

17 жовтня учасниками токшоу «Вже на часі» зі Світланою Орловською стали народні депутати Марія Іонова (голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення реалізації закріпленого в Конституції України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО, фракція «Європейської солідарності») й Андрій Осадчук (перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, фракція «Голосу»), а також колишній міністр соціальної політики та віцепрем’єр-міністр Павло Розенко і політичний коментатор Валерій Димов. Ведуча ставила гостям запитання: «Які шанси в України перемогти з таким Планом перемоги?». «Ми ж говоримо про єдність, не хотілося б на таке запитання прямо відповідати, — сказала Марія Іонова. — Добре, що президент представив свій план у Раді, і добре, що відбулася зустріч із фракціями. Хотілося б побачити не лише зовнішні заклики, але й внутрішні, тоді наміри партнерів були б серйозніші». Андрій Осадчук висловив думку, що шанси перемогти в України є, виступ Зеленського був дуже непоганий. Але це, мовляв, не план, а вимоги до партнерів. Павлу Розенку не вистачило «чесної дорослої розмови з депутатами та суспільством».

У програмі обговорювали також рейди ТЦК в публічних місцях і слова офіцерки сектору мобілізаційно-оборонної роботи Київського міського ТЦК та СП Лариси Козак щодо ефективності таких «заходів оповіщення». А от учасники дискусії висловилися проти таких акцій. Цитували й радника керівника Офісу президента Сергія Лещенка про опір Зеленського тиску американських політиків щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років. Ведучу цікавило, чому ця інформація саме зараз вкидається в публічний інформаційний простір, однак її співрозмовники говорили здебільшого про проблеми мобілізації загалом.

Цікаво, що в програмі «Люди війни» з Ганапольським обговорювали ті ж теми — План перемоги Зеленського, рейди ТЦК і слова офіцерки Лариси Козак, інсайд Лещенка про вимогу партнерів знизити мобілізаційний вік — і навіть у тій же послідовності.

18 жовтня на початку «Вечора про головне» своїми думками щодо Плану перемоги поділилися народні депутатки Інна Совсун (Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, фракція «Голосу») та Іванна Климпуш-Цинцадзе (голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу, фракція «Європейської солідарності»). Пані Іванна, як раніше й інші представники «ЄС», сказала, що, попри велику кількість правильних слів про єдність і євроінтеграцію, вона не побачила в Плані «того, що стосується нашої домашньої роботи».

Інна Совсун, Іванна Климпуш-Цинцадзе та Олександр Близнюк

Окрасою програми стало велике, майже 50-хвилинне інтерв’ю народного депутата, лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка, яке транслювалося також і на 5 каналі.

Появі «п’ятого президента України» (інакше Петра Порошенка на Прямому не називають) у студії передував сюжет про План перемоги шостого президента, тож спочатку ведучий Олександр Близнюк запитав гостя про ставлення до цього плану. Порошенко розповів, що дорогою з фронту прочитав чимало розчарованих коментарів, але приєднуватися до них не буде. За його словами, те, що відбулася перша за два з половиною роки зустріч президента з парламентом, — «дуже-дуже добре». На прохання ведучого Петро Порошенко озвучив власний план порятунку держави, одним із пунктів якого є заборона телеграму. Згадав і про свою роль у відбитті російської навали: «Я тут зі зброєю в руках, коли вся влада здриснула з Києва — ми сформували батальйони й у рамках 206-го батальйону забезпечили евакуацію Бучі, Гостомеля, Ірпеня, блокпости, роздачу зброї та врешті-решт захист Києва від російських загарбників». Чимало говорилося й про внесок Порошенка у забезпечення потреб Сил оборони — більший, за його словами, ніж від держави.

Петро Порошенко та Олександр Близнюк

Наприкінці Петро Порошенко розкритикував ухвалений Верховною Радою податковий закон і звернувся до президента з проханням його заветувати: «Не заважайте тим, хто вижив, залишитися на плаву!... Податки мають бути справедливими, тим більше під час війни… Зробіть цей закон справедливим! І все буде набагато краще…».

Скриншот на головній: Ольга Білан та Микола Давидюк в етері 24-го каналу

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1800
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду