
ШІ та алгоритми: чому етика важлива? Коментар до питання інформаційної та медіаграмотності. Частина 1/2
ШІ та алгоритми: чому етика важлива? Коментар до питання інформаційної та медіаграмотності. Частина 1/2


У п’ятому епізоді подкасту «Інфодетокс» розглядаємо, як штучний інтелект та алгоритми вже сьогодні впливають на наше повсякденне життя, освіту та спосіб мислення. Зазвичай ми не помічаємо їх присутності, однак саме вони формують наш інформаційний простір, споживання контенту і навіть мовну поведінку. Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа», розповість про загрозу дипфейків — технології, яка дозволяє створювати фальшиві відео та аудіо за допомогою ШІ. Дізнаємось й про те, як їх розпізнавати та чому критичне мислення стає життєво необхідним. У цьому епізоді порушуються питання цифрової етики, приватності, а також те, як освітяни можуть використовувати потенціал ШІ з користю для учнів. Головний висновок звучить чітко: без навичок інформаційної та медіаграмотності ми ризикуємо втратити контроль над власною цифровою реальністю.
Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.
Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності.
Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.
Подкаст про те, як захиститися від дезінформації за допомогою навичок інформаційної та медіаграмотності. Слухайте на Spotify, SoundCloud, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та RSS.

Подкаст про те, як захиститися від дезінформації за допомогою навичок інформаційної та медіаграмотності. Слухайте на Spotify, SoundCloud, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та RSS.
Озвучуємо найкращі тексти, що виходять на шпальтах «Детектора медіа». Якщо ви не встигаєте прочитати все цікаве, то тепер можна нас послухати! Слухайте також на Apple Podcasts, Spotify, MEGOGO Audio, NV Подкасти, SoundCloud, YouTube Music, YouTube та RSS.
Подкаст про історії, в які нас втягує медіаіндустрія з Наталкою Соколенко та Вадимом Міським. Слухайте також на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, MEGOGO Audio, NV Подкасти, YouTube Music, YouTube та RSS.
Подкаст виходив від перших повномасштабного вторгнення у 2022 році до липня 2024 року. У ньому Вадим Міський викривав найбільш резонансні російські фейки, вкиди та шайхрайські схеми, які використовує ворог, а також лунали поради з медіаграмотності та цифрової безпеки. Подкаст-переможець аудіопремії «СЛУШНО» в номінації «Найкраще журналістське розслідування» за вибором аудиторії у 2022 році. Слухайте також на Українському радіо, Apple Podcasts, YouTube, Google Podcasts, MEGOGO Audio, NV Подкасти, Spotify, SoundCloud та RSS.