До 18 жовтня – подання на участь у семінарі культурної критики та репортажу «Культура 3.0»

1 Жовтня 2013
6142
1 Жовтня 2013
15:58

До 18 жовтня – подання на участь у семінарі культурної критики та репортажу «Культура 3.0»

6142
До 18 жовтня – подання на участь у семінарі культурної критики та репортажу «Культура 3.0»

Відкрито конкурс на участь у семінарі культурної критики та репортажу «Культура 3.0».  Це освітній проект на базі онлайн-журналу Korydor, засновником якого є група компаній CSM. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику.

 

Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Початок семінару - 22 листопада, закінчення - квітень 2014 року.

 

Мета проекту «Культура 3.0» - артикулювати та поширювати міжнародні стандарти відповідальної, чесної журналістики в культурному секторі. Семінар покликаний створити умови для розвитку фахової культурної журналістики в Україні, підвищити професійний рівень журналістів, які пишуть на теми культури. Під час навчальних днів куратори модулів, запрошені лектори та учасники семінару спробують випрацювати спільне розуміння особливостей критики в час, коли відчутно змінюються принципи комунікації між критиком і читачем, виданням і аудиторією. 

 

Структура семінару:

Модуль 1: «Культура і політика: як культура може працювати для змін»

Чому політикам залежить на культурі, чому ми пишемо про культуру як про політику, як зрозуміти цей флірт і не зганьбитися. Чому політики (і всі решта) говорять про "відповідальність митців". Культурний канон і політика. Політичні та культурні ієрархії, глобальні звитяги й домашні війни. Мистецтво у салонах та на барикадах. Мистецький активізм та очікування. Чи може і чи мусить культура формувати політичний порядок денний? 

Кураторка модуля: Оксана Форостина - заступниця відповідального редактора часопису «Критика», журналістка, письменниця.

 

Модуль 2:  «Креативна економіка: смак грошей»

Публічна політика і публічне (бюджетне) фінансування культури, моніторинг державних інституцій культури, спонсорство у культурі та економічні інтереси, реалії креативної економіки в Україні та європейські моделі - культура і ринок, нові моделі суспільної підтримки, ціна художньої незалежності.

Кураторка модуля: Ірина Соловей - співзасновниця платформи соціальних інновацій «Велика ідея», спеціалістка з менеджменту, маркетингу та стратегічних комунікацій.

 

Модуль 3: «Культурне виробництво: "Що, як і чому" створення культурного продукту»

Менеджмент і кураторство в сучасній культурі, міждисциплінарність у мистецтві, розвиток аудиторій для сучасної культури, суспільно відповідальне мистецтво.

Кураторка модуля: Аксинія Куріна - журналістка, режисерка, продюсерка фільму «Відкритий доступ», кінознавець, громадська активістка.  

 

Модуль 4:  «Критика сучасної культури: про чи контра?»

Як писати про культуру сьогодні? Навіщо писати про культуру? Роль журналістів і критиків у формуванні аудиторій для культурного продукту, лобіювання змін, фахові стандарти і редакційні політики.

Кураторка модуля: Віра Балдинюк - випускова редакторка журналу Korydor, критикиня, журналістка. 

 

Кожен модуль триватиме 3 дні від п'ятниці до неділі, передбачає лекції та майстерні запрошених лекторів, теоретичні й практичні завдання, стаді-тури до інституцій (відповідно до теми), зустрічі з ключовими мовцями, групові обговорення, презентації учасників, публічні обговорення та круглі столи щодо ключових проблем.

 

Семінар «Культура 3.0» запрошує журналістів-практиків та критиків, які хочуть поглибити свої знання та навички й відчути себе частиною професійної спільноти.

 

До участі у конкурсі запрошуються українські журналісти, критики, редактори, які працюють у царині сучасної культури і мистецтва:

- щонайменше 3 роки,

- мають вік до 45 років,

- вищу освіту,

- знання англійської мови на рівні спілкування і читання,

- вільно володіють українською та російською мовами.

 

Робочі зустрічі семінару поводитимуться українською, російською та англійською мовами. Організатор забезпечує проїзд учасників із інших міст (купе/плацкарт) і проживання.

 

Учасники семінару беруть на себе зобов'язання відвідувати всі заходи в рамках модулів та виконувати практичні завдання. Організаційний внесок - 200 грн.

 

Найцікавіші результати роботи учасників та учасниць семінару будуть опубліковані в онлайн-журналі Korydor та партнерських виданнях.

 

Для участі в семінарі необхідно заповнити аплікаційну форму. Публікації у форматі pdf (до 3х публікацій) надсилаються листом на адресу korydor@cca.kiev.ua  з темою «Культура 3.0» до 18.00 18 жовтня. Матеріали, надіслані після цієї дати, розглядатися не будуть. Інформацію про запрошених учасників буде оголошено 20 жовтня.

 

Довідка: CSM працює для підтримки культурних досліджень і критики, стимулювання публічних і професійних дискусій про роль і статус сучасного мистецтва, розвиває освітні й самоосвітні ініціативи, підтримує лабораторні й дослідницькі проекти. Заохочує комунікацію та співпрацю між різними культурними працівниками та інституціями в українському та міжнародному контекстах.

CSM - засновник онлайн-журналу про сучасну культуру Korydor, на базі якого відбуватиметься семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0».

Проект підтримано програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6142
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду