
Єгор Соболєв запросив у наглядову раду з люстрації журналістів з «кришталевою репутацією»
Єгор Соболєв запросив у наглядову раду з люстрації журналістів з «кришталевою репутацією»


Громадський люстраційний комітет, який покликаний контролювати процес дотримання закону «Про очищення влади», розпочинає прийом заяв від журналістів та громадських активістів для участі у роботі наглядової ради з люстрації. Про це під час прес-конференції 13 жовтня повідомив голова Громадського люстраційного комітету України Єгор Соболєв, передає «Укрінформ».
«Із сьогоднішнього дня ми оголошуємо конкурс, запрошуємо всіх людей, які хочуть увійти у цю раду, повідомляти нам про свої бажання та про свої професійні досягнення та успіхи у боротьбі з корупцією», - сказав Єгор Соболєв.
За його словами, закон «Про очищення влади» передбачає, що люстраційний орган має формуватися насамперед із журналістів і громадських активістів. «Ми запрошуємо сильних журналістів-розслідувальників, громадських активістів, які мають багаторічну репутацію, досвід і успіхи у боротьбі з корупцією, сформувати наглядову раду з люстрації і бути тим контролюючим органом, який забезпечить її чистоту», - закликав очільник комітету.
Єгор Соболєв зазначив, що основними критеріями відбору членів люстраційного комітету є «кришталева репутація, багаторічний досвід боротьби з корупцією, репутація, підтверджена справами, і згода пройти люстраційну перевірку, адже якщо посадовці будуть проходити люстрацію, то і громадські активісти і журналісти, що хочуть їх контролювати, так само мають її пройти».
Він також повідомив, що у Києві до складу Громадського люстраційного комітету увійдуть 13 осіб, які будуть уповноважені призначати інших членів ради в інших регіонах України. На подання заяв на участь у роботі Громадського люстраційного комітету дається тиждень. Детальніша інформація буде розміщена на сайті Громадського люстраційного комітету, а також на сайті Мін'юсту.
Нагадаємо, Єгор Соболєв йде на вибори до Верховної Ради України за №13 у виборчому списку партії «Об'єднання «Самопоміч».
«Детектор медіа»
