Дружина зниклого під Іловайськом репортера «Еспресо TV» сподівається на обмін журналістів на російських десантників

Дружина зниклого під Іловайськом репортера «Еспресо TV» сподівається на обмін журналістів на російських десантників

2 Вересня 2014
4990

Дружина зниклого під Іловайськом репортера «Еспресо TV» сподівається на обмін журналістів на російських десантників

4990
Дружина зниклого під Іловайськом репортера «Еспресо TV» сподівається на обмін журналістів на російських десантників
Дружина зниклого під Іловайськом репортера «Еспресо TV» сподівається на обмін журналістів на російських десантників

Олена Солодовнікова,  дружина кореспондента «Еспресо TV» Єгора Воробйова, який, за її словами, потрапив у полон під час виходу з оточення під Іловайськом (Донецька область), заявляє, що наразі готуються переговори з російськими військовими щодо обміну українських журналістів на полонених десантників РФ. Про це вона повідомила в інтерв'ю виданню «Гордон».

 

«Зараз хочемо вести переговори, просимо їх вийти на зв'язок. Ми готові на будь-які варіанти: обмін, викуп, все, що завгодно, аби тільки хлопці були живі все. Нехай заявляють свої вимоги. Думаю, мова буде йти саме про обмін, тому що зараз багато десантників російських у нас. Є шанс. Надію вселяє те, що Єгор не у "ДНР", а саме у регулярної російської армії», - сказала Олена Солодовнікова, що також є прес-секретарем «Дорожнього контролю».

 

Водночас журналістка повідомляє, що журналіст «Еспресо TV» Єгор Воробйов, оператор цього ж каналу Тарас Чкан і журналіст «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошніков знаходяться не разом.

 

За її словами,  переговори про обмін веде засновник телеканалу «Еспресо TV» Микола Княжицький. «Мені дуже допомагає генеральний продюсер каналу "112 Україна" Сергій Логунов, вони вже визволяли своїх з полону. Сергій дає чіткі поради, як діяти», - додала журналістка.

 

Вона також повідомила, що не отримала ніякої допомоги від представників Міністерства оборони України. «А силовики, представники Міноборони, я можу сказати - це просто нуль. Реально - нуль. За моїми особистими контактам вдалося вийти на Наливайченко, він дав мені деяку інформацію про місце знаходження хлопців. Але інформацію дав досить пізно і неточну. Від російської сторони ми отримали набагато більш чітку інформацію і швидко. Я не панікую. Мені пояснили, що так завжди роблять: витримують 3-4 дні, дивляться на реакцію рідних і близьких бранця, якщо бачать, що за нього переживають, шукають, з'ясовують, то тоді починають переговори, торги», - розповіла Олена Солодовнікова.

 

Журналістка також повідомила про події останніх днів виходу з оточення під Іловайськом сил АТО, під час якого зникли журналісти «Еспресо TV» Єгор Воробйов,  Тарас Чкан і журналіст «Дорожнього контролю» Ростислав Шапошніков.

 

Останній раз Олена Солодовнікова розмовляла з чоловіком ввечері 28 серпня. «У четвер близько сьомої вечора я спілкувалася в останній раз з Єгором в Facebook, він заливав відео для каналу "Еспресо TV". Вони були в підвалі, є фото навіть, де вони сидять з ноутбуками і в касках. Це була особиста переписка типу: "Привіт, що ти там їси?". Він сказав, що закінчує роботу і зараз вони будуть вибиратися з хлопцями. А на наступний день з'явилася інформація про розстріляну колону. У мене, природньо, шок, бо Єгор перестав виходити на зв'язок. В суботу вранці Ростислав Шапошников мамі прислав смс-ку: "Я живий". У мене перша думка: "Чому Єгор мені не прислав повідомлення?". Стала думати про найгірше», - повідомила журналістка.

 

Ростислав Шапошніков потім виходив на зв'язок кілька разів, говорив, що вони всі разом, знаходяться в лісі і не можуть вибратися. «Говорив тільки він, і не давав трубку Єгору. Звичайно, думки були: тут щось не чисто. Ще насторожила одна річ. Ростик сказав: "Ми поїдемо на машині". А ми знали, що його "Ланос", на якому вони туди їхали, ще в середу підірвали міною, від нього залишився тільки корпус. Коли все проаналізували, зрозуміли, що, ймовірно, ці дзвінки відбуваються під дулом автоматів терористів. А про машину це був натяк, щоб ми зрозуміли», - сказала пані Солодовнікова.

 

Після того, як їй вдалось дещо з'ясовувати, журналістка повідомила, що її чоловік знаходиться у полоні у російських військових. «Не можу розповідати подробиці, але на сьогодні є інформація від контррозвідки обох країн, що Єгор Воробйов знаходиться в полоні у російських солдат. Більшого я сказати не можу. Ситуація з Шапошніковим і Чканом незрозуміла. Те, що вони не разом - це факт», - сказала журналістка.

 

Нагадаємо, сьогодні, 1 вересня, журналістка Олена Солодовнікова у своєму Facebook повідомила, що Єгор Воробйов потрапив у полон до російських військових.

 

Раніше Олена Солодовнікова від імені рідних, близьких та друзів журналістів каналу «Еспресо TV» Єгора Воробйова, Тараса Чкана і журналіста «Дорожнього контролю» Ростислава Шапошнікова розповсюдила заяву, у якій вимагалось від уряду України врятувати журналістів будь-яким можливим способом.

 

1 вересня Микола Княжицькій підтвердив, що Єгор Воробйов потрапив у полон. Тарас Чкан і Ростислав Шапошніков, за словами нардепа, перебувають окремо від Єгора Воробйова і, ймовірно, вже в безпечному місці. Інших подробиць про їх долю він не навів. Микола Княжицький також заявив, що триває робота зі звільнення журналіста з полону.

 

30 серпня редакція каналу «Еспресо TV» звернулась до Президента України Петра Порошенка, міністра оборони Валерія Гелетея, глави СБУ Валентина Наливайченка та очільника МВС Арсена Авакова з вимогою вжити заходів для порятунку трьох журналістів, що з 25 серпня перебувають в оточенні в Іловайську (Донецька область).

 

29 серпня  четверо українських журналістів - Максим Левін (Lb.ua), Маркіян Лисейко («Укрінформ»), Іван Любиш-Кірдей та Георгій Тихий (обидва знімають для німецького телеканалу ARD) - на легковому автомобілі вирвалися з оточення в місті Іловайську (Донецька область). Про подробиці Георгій Тихий розповів увечері у програмі Савіка Шустера на Першому національному і поставив багато незручних питань військовому керівництву АТО. «Це була заготовлена ​​пастка. Батальйон "Донбас" йшов на смерть», - заявив журналіст, який дивом врятувався. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4990
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду