Законопроект про інформаційну безпеку №4949 може їй зашкодити – юрист ІМІ

Законопроект про інформаційну безпеку №4949 може їй зашкодити – юрист ІМІ

15 Серпня 2014
0
3937

Законопроект про інформаційну безпеку №4949 може їй зашкодити – юрист ІМІ

0
3937
Законопроект про інформаційну безпеку №4949 може їй зашкодити – юрист ІМІ
Законопроект про інформаційну безпеку №4949 може їй зашкодити – юрист ІМІ

Медіаюрист Інституту масової інформації (ІМІ)  Роман Головенко вважає, що законопроект №4949 «Про засади інформаційної безпеки України» може зашкодити інформаційній безпеці, оскільки перенасичений теоретичними положеннями. Про це повідомляє ІМІ.

 

«Законопроект є більше науковим трактатом щодо теоретичних аспектів інформаційної безпеки в державі, ніж механізмом її забезпечення. Окрім нього, має бути прийнята ще Стратегія інформбезпеки, яка має стати дійсно прикладним документом для забезпечення такої безпеки в державі», - зауважив пан Головенко.

 

На його думку, законопроект може завадити ефективній реалізації Стратегії через його надмірну перевантаженість теоретичними моментами. «Наприклад, у проектів дається перелік загроз інформбезпеці, але такий перелік не можна фіксувати в законі, оскільки загрози можуть швидко змінюватися, а швидко змінити закон навряд чи вийде, тому перелік загроз має фіксуватися в Стратегії. Те ж саме стосується переліку пріоритетів державної політики в сфері інформаційної безпеки», - повідомив медіа юрист.

 

За словами Романа Головенка, проектом пропонується створити Центральний орган виконавчої влади у сфері інформаційної безпеки. Втім, він зауважив, що самі функції цього органу не є чітко прописані у тексті законопроекту, через що із діяльністю органу можуть виникнути проблеми та неузгодженості.

 

«Такий орган може стати черговим НЕКом (Національна експертна комісія із захисту суспільної моралі. - ТК), неспроможним регулювати довірену йому сферу, діяльність якого викликає хіба глузування. Ефективне забезпечення інформаційної безпеки має базуватися, насамперед, на ефективній діяльності державних органів (із чим в Україні величезна проблема), скеровуваних відповідною Стратегією. Наявність же окремого закону з цього питання є другорядним аспектом», - вважає Роман Головенко.

 

Нагадаємо, законопроект №4949 «Про засади інформаційної безпеки України» був внесений у парламент 28 травня народними депутатами Олександром Кузьмуком, Юрієм Сиротюком та Іваном Стойком. Законопроект був зареєстрований  у Верховній Раді 30 липня,  ініціатором законопроекту значиться Володимир Литвин. У проекті, зокрема, визначені принципи забезпечення інформаційної безпеки, життєво важливі інтереси в цій сфері, реальні та потенційні загрози, пріоритети держави, напрями її діяльності, об'єкти, суб'єкти відносин у сфері інформаційної безпеки.

 

Також пропонується створення органу зі спеціальним статусом у сфері інформаційної безпеки, який братиме участь в розробці державної політики в даній сфері та забезпеченні її реалізації, проводитиме моніторинг стану безпеки та координуватиме діяльність деражвних органів.

 

14 серпня, голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко на брифінгу в парламенті  заявив, що Комітет не підтримав проект закону, висловившись проти створення нових державних органів для контролю за інформаційною безпекою.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3937
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду