Комітет свободи слова підтримав проект щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги

Комітет свободи слова підтримав проект щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги

14 Серпня 2014
3486

Комітет свободи слова підтримав проект щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги

3486
Комітет свободи слова підтримав проект щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги
Комітет свободи слова підтримав проект щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги

Члени Комітету з питань свободи слова та інформації більшістю голосів підтримали проект закону № 4150а «Про внесення змін до деяких законів України щодо перегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги», внесений народним депутатом Миколою Княжицьким. Таке рішення вони ухвалили 14 серпня під час засідання, яке вони провели в сесійній залі в перерві між пленарними засіданнями парламенту. Про це «Детектор медіа» повідомив голова Комітету Микола Томенко.

 

Рішення підтримали семеро членів Комітету: Микола Томенко, Олександр Абдуллін, Олена Кондратюк, Віталій Крутій, Галина Чорна, Микола Княжицький, Юрій Стець. Вони рекомендують парламенту прийняти цей законопроект за основу.

 

Нагадаємо, автор проекту хоче скасувати ліцензування провайдерів програмної послуги, які не використовують радіочастотний ресурс, аби зменшити регулюючий вплив держави. Зокрема, законопроектом пропонується скасувати ліцензування провайдерів програмної послуги, які не використовують радіочастотний ресурс, замінивши його на прозору процедуру реєстрації їх Національною радою з питань телебачення і радіомовлення в Державному реєстрі суб'єктів інформаційної діяльності.

 

Автор переконаний, що такий підхід регулювання діяльності провайдерів програмної послуги відповідає європейській практиці, де відповідна діяльність також не ліцензується. У разі, якщо законопроект № 4150а буде прийнято, це значно спростить, на думку автора, здійснення господарської діяльності провайдерами програмної послуги.

 

Також законопроект передбачає, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зможе «забороняти ретрансляцію на території України програм, які суперечать законодавству та які не походять з країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, що в сьогоднішніх умовах є особливо актуальним, але законодавчо не врегульованим».

 

Окрім іншого, законопроект містить положення, які стосуються удосконалення регулювання діяльності нових конвергентних медіа, в першу чергу - інтернет-мовлення.

 

Так, у разі прийняття законопроекту, юридичні і фізичні особи, що здійснюють мовлення в інтернеті, отримають можливість офіційного визнання їх в якості телерадіоорганізацій з боку держави та поширення на них та їхніх працівників державних гарантій захисту засобів масової інформації та журналістів.

 

Також члени Комітету підтримали проект закону № 4379а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо особливостей трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій)», внесений народними депутатами Оленою Кондратюк, Миколою Томенком, Миколою Баграєвим та Миколою Княжицьким. Вони рекомендують парламенту за наслідками розгляду в першому читанні прийняти цей проект за основу.

 

Нагадаємо, народні депутати пропонують узаконити так званий «список адаптованих каналів», який складає Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, та заборонити трансляцію в Україні реклами в ефірі російських каналів.

 

Депутати пропонують зафіксувати в статті 42 закону «Про телебачення і радіомовлення» норму про те, що провайдери мають право ретранслювати іноземні програми з країн, що не входять до Європейського Союзу, або країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення лише в разі відповідності змісту програми вимогам чинного законодавства України, Європейській конвенції про транскордонне телебачення та в разі включення програми до переліку програм, що ретранслюються, за рішенням Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

 

Чинна редакція цієї статті зобов'язує провайдерів адаптувати зміст призначених для ретрансляції програм до вимог законодавства України. Але яким чином - закон не визначає.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3486
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду