Інститут Медіа Права та Amnesty International засудили арешт журналіста і правозахисника Расула Джафарова
Інститут Медіа Права та Amnesty International засудили арешт журналіста і правозахисника Расула Джафарова
Український Інститут Медіа Права (ІМП) опублікував заяву, у якій рішуче засудив переслідування правозахисників у Азербайджані, зокрема, арешт журналіста, засновника Клубу прав людини Расула Джафарова, який відбувся 2 серпня.
«Расул Джафаров є відомим у Азербайджані правозахисником та журналістом, координатором проекту «Мистецтво за демократію», а також є випускником Міжнародної літньої школи медіаправа, що уже десять років поспіль проводиться ІМП.
Відверто політичний характер переслідувань щодо Расула Джафарова, його незаконний арешт та обмеження права виїзду за кордон порушують не лише право на свободу пересування, а й свободу вільно виражати свої погляди та переконання», - йдеться в заяві.
В Інституті Медіа Права також вважають, що тиск, який чиниться на незгодних з політикою держави громадських активістів шляхом застосування до них механізмів кримінального права, спричиняє «охолоджувальний ефект» на свободу слова в цілому. Це є абсолютно неприпустимим з точки зору міжнародних стандартів та прав людини, наголошується в заяві.
Інститут Медіа Права також вимагає негайно звільнити Расула Джафарова та припинити будь-які політичні переслідування правозахисників у зв'язку з їх діяльністю та поглядами.
За повідомленням російського бюро «Голосу Америки», на арешт Расула Джафарова також відреагувала міжнародна правозахисна організація Amnesty International, назвавши його «в'язнем совісті».
Правозахисники звинуватили уряд Азербайджану в тому, що він намагається змусити дисидентів мовчати та відправляє до в'язниці їхніх опонентів. «Джафаров - вже п'ята людина за останні чотири місяці, яка зазнає переслідувань через його погляди та намагання відстояти права людини на свободу вираження», - йдеться в повідомленні Amnesty International.
Засновника бакінського Клубу прав людини Расул Джафаров було заарештовано в суботу, 2 серпня, після чого його помістили у камеру попереднього затримання строком на три місяці. Журналістові та правозахисникові було пред'явлено звинувачення в ухиленні від податків, незаконному підприємництві та зловживанні владою. Затриманню пана Джафарова передував арешт на минулому тижні іншого відомого азербайджанського правозахисника - голови бакінського Інституту миру і демократії Лейли Юнус. Її звинуватили в державній зраді, шпигунстві та ухиленні від податків.
Правозахисники Amnesty International назвали обидва випадки репресіями влади колишньої радянської республіки проти дисидентів.
«Детектор медіа»