Депутати вже ініціювали зміни до закону про суспільне телебачення і радіомовлення

Депутати вже ініціювали зміни до закону про суспільне телебачення і радіомовлення

3 Липня 2014
4397

Депутати вже ініціювали зміни до закону про суспільне телебачення і радіомовлення

4397
Депутати вже ініціювали зміни до закону про суспільне телебачення і радіомовлення
Депутати вже ініціювали зміни до закону про суспільне телебачення і радіомовлення

2 липня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 4224а про внесення змін до ухваленого 17 квітня Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (щодо уточнення окремих положень).

 

Автори документу - народні депутати Микола Томенко, Олена Кондратюк, Олександр Абдуллін, Ірина Геращенко, Андрій Шевченко та Микола Баграєв.

 

За їхніми словами, проект розроблено «з метою усунення неточностей та прогалин щодо створення Національної суспільної телерадіокомпанії України».

 

Автори законопроекту пропонують вилучити державну ТРК «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"» з переліку державних мовників, на базі яких буде створюватися Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ). Вони пояснюють це тим, що база УТР має бути використана для створення іномовлення.

 

Також законопроект пропонує не обмежувати суспільне телебачення двома каналами: «Суспільне телебачення здійснює мовлення не менше ніж на двох загальнонаціональних телеканалах: суспільно-політичному та культурно-освітньому та інших».

 

Законопроект передбачає встановити чіткі вимоги, яким має відповідати особа, яка претендує на зайняття посади голови або члена правління НСТУ:

1) мати громадянство України;

2) проживати на території України останніх п'ять років;

3) мати повну вищу та загальний стаж роботи не менше п'яти років;

4) мати бездоганну ділову репутацію;

5) не може мати не погашену або не зняту в установленому законом порядку судимість.

 

Водночас на голову та членів правління НСТУ будуть поширюватися обмеження щодо сумісництва та суміщення з видами діяльності. Наглядова рада НСТУ, у випадку невиконання цих вимог, зобов'язана на найближчому засіданні припинити повноваження голови або відповідного члена правління.

 

Законодавці хочуть скасувати норму про фінансування НСТУ протягом перших чотирьох років лише за рахунок державного бюджету. За їхньою пропозицією НСТУ одразу зможе фінансуватися за рахунок кількох джерел: продажу власної теле- і радіопродукції, плати за користування авторськими та суміжними правами; державного і місцевих бюджетів; добровільних і благодійних внесків, пожертвувань фізичних і юридичних осіб, крім анонімних; інших надходжень.

 

Також автори проекту пропонують, що, НСТУ була проліцензована Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення шляхом переоформлення ліцензій Національної телекомпанії України, Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній.

 

Нагадаємо, 17 квітня Верховна Рада ухвалила Закон «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». 13 травня виконуючий обов'язки Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4397
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
LUPUS
3825 дн. тому
П'ятий пунктик вимог до членів правління під Тимошенко виписаний?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду