Комітет свободи слова не підтримав законопроект Княжицького про суспільне мовлення на базі «Інтера»

Комітет свободи слова не підтримав законопроект Княжицького про суспільне мовлення на базі «Інтера»

2 Липня 2014
3902

Комітет свободи слова не підтримав законопроект Княжицького про суспільне мовлення на базі «Інтера»

3902
Комітет свободи слова не підтримав законопроект Княжицького про суспільне мовлення на базі «Інтера»
Комітет свободи слова не підтримав законопроект Княжицького про суспільне мовлення на базі «Інтера»

2 липня Комітет з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні не підтримав законопроект Миколи Княжицького № 4541 «Про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України». Для підтримки проекту в комітеті не вистачило голосів народних депутатів.

 

За законопроект проголосували сам Микола Княжицький і Галина Чорна, проти - Микола Баграєв, утрималися - Микола Томенко, Олена Кондратюк і Віталій Крутій.

 

Нагадаємо, Микола Княжицький пропонував створити другий суспільний телеканал на базі «Інтера». Він вважає, що держава не спромоглася вирішити питання про створення для громадського телеканалу організаційно-технічної бази та виділення додаткових каналів мовлення. Крім того, про це не йдеться в нещодавно ухваленому законі про створення СМ.

 

Однак ця проблема може бути усунена шляхом проведення ревізій виданих ліцензій та прийнятих рішень щодо ліцензування, вважає автор законопроекту. Одним із телеканалів, які свого часу незаконно отримали частоти, на думку пана Княжицького, є «Інтер». Саме на його базі пан Княжицький пропонує створити ще один канал СМ. На його думку, канал «Інтер», частина якого належить Росії, і має чи не найбільше покриття в Україні, мовить незаконно, оскільки серед його засновників іноземні структури, а саме російський «Первый канал».

 

Він пропонує, щоб Нацрада звернулася до суду про позбавлення ліцензії на мовлення в разі, якщо в засновниках телерадіоорганізації є іноземні юридичні або фізичні особи або особи без громадянства. Якщо це так, то суд визнає видану ліцензію нечинною. Вивільнені канали мовлення можуть використовуватися другим каналом суспільного мовлення як відокремленим підрозділом Національної телекомпанії України. Повний перелік каналів, на яких мають право мовити другий канал суспільного мовлення, за словами пана Княжицького, може затверджуватися поки що Комітетом з питань свободи слова та інформації на підставі інформації, отриманої від Нацради.

 

Микола Княжицький нагадав, що відповідно до чинного законодавства в Україні заборонено заснування ТРО іноземними особами, або особами без громадянства.

 

«Незважаючи на це впродовж тривалого часу Нацрада видавала ліцензії ТРО, засновниками яких є іноземні юридичні особи. Одним з найяскравіших прикладів є незаконна видача ліцензій приватному АТ телеканал «Інтер» (29% належить російському ВАТ «Первый канал»)», - зазначив він.

 

Свій законопроект Микола Княжицький представив 18 червня на черговому засіданні Комітету, яке через відсутність кворуму (було усього 5 депутатів) відбулося в режимі наради. Оскільки члени Комітету не змогли проголосувати за жодне питання порядку денного, голова Комітету Микола Томенко запропонував проголосувати за них о 12.00 19 червня в перерві між сесійними засіданнями. За такою процедурою голосування депутати не підтримали законопроект. Однак пан Княжицький заявив, що голосування не було. Тому 2 липня законопроект розглянули на засіданні, на якому був кворум.

 

«Детектор медіа»

Фото - ivatriv.from-ua.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3902
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
rexвід
3829 дн. тому
ганьба цьому княжицькому! саме він рейдерськи знищв тві
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду