Держкомтелерадіо проситиме парламент продовжити податкові пільги для видавців
Держкомтелерадіо проситиме парламент продовжити податкові пільги для видавців
Колегія Держкомтелерадіо вирішила звернутися до профільних комітетів Верховної Ради з пропозицією розглянути можливість продовжити діючі пільги оподаткування суб'єктів видавничої справи. Таке рішення колегія ухвалила на засіданні 24 червня, розглянувши виконання заходів щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні, повідомляє прес-служба відомства.
Члени колегії відзначили, що завдяки податковим пільгам, які діють до 2015 року, зберігається позитивна динаміка розвитку книговидавничої галузі, що підтверджується статистичними даними Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова».
Водночас кількість випущених вітчизняними видавництвами та видавничими організаціями книг на одного жителя України не задовольняє потреби у видавничій продукції. На сьогодні на одного жителя в Україні випускається 1,5 книги, в той час як у країнах Західної Європи цей показник значно вищий (від 5 до 10 книг на одного жителя).
Члени колегії, зокрема президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, зазначали, що зниження собівартості книжкової продукції, виробленої в Україні, збільшення її обсягів можливе за умови продовження до 2019 року пільгового оподаткування видавців. Адже зростання цін на енергоносії, папір, поліграфічні матеріали, яке спостерігається зараз, відсутність вітчизняного виробництва друкарського обладнання (офсетного) негативно вплинуть на розвиток видавничо-поліграфічного комплексу.
Проти продовження пільгового оподаткування видавців виступає Міністерство доходів і зборів України, оскільки запровадження пільгових режимів для окремих платників податків призводить до втрати державою контролю за цільовим використанням звільнених від оподаткування бюджетних коштів.
Держкомтелерадіо також проаналізував стан функціонування об'єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією. Згідно із звітами обласних державних адміністрацій спостерігається позитивна тенденція розвитку торгівлі книгами. Водночас значною проблемою залишається недостатній рівень забезпечення книжковою продукцією населення в сільській місцевості, а також недостатня кількість спеціалізованих книжкових магазинів.
З метою розширення мережі книгорозповсюдження органам, які здійснюють управління майном, що є в комунальній власності територіальних громад, рекомендовано встановлювати для книготорговельних підприємств плату за оренду приміщень на пільгових умовах та сприяти передачі в довгострокову оренду приміщень, у яких вони розташовані. Крім того, Держкомтелерадіо України розробив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про адміністративні послуги», яким пропонується надавати підприємцям, що розповсюджують не менше 1 тисячі примірників книжкової продукції державною мовою на рік, право на укладення договору оренди державного та комунального майна без проведення конкурсу.
«Детектор медіа»