Джерела в СБУ: Сюжет на російському ТБ про перемогу Яроша – провокація
Джерела в СБУ: Сюжет на російському ТБ про перемогу Яроша – провокація
Повідомлення російського «Первого канала» про нібито перемогу лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша на президентських виборах в Україні була наслідком спланованої і підготовленої провокації проти України. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на джерела в Службі безпеки України.
«СБУ і Держспецзв'язку у співпраці з українськими IT-спеціалістами виявили, локалізували і остаточно знешкодили ВПЗ (вірусне програмне забезпечення), вірусну атаку , яка повинна була спрацювати в поствиборчий період підрахунку голосів на сайті ЦВК» , - повідомили Укрінформу джерела у СБУ.
За словами джерела, вірус був знешкоджений за 40 хвилин до виходу сюжету в ефір «Первого канала».
«Очевидно, про це не встигли дізнатися в Москві , адже ніщо не завадило "Первому каналу" подати в ефір "фейкову" новину , яка за фактом навіть не відбулася», - йдеться у повідомленні Укрінформу.
Глава прес-служби ЦВК Костянтин Хівренко зазначив, що інформація, яка була розміщена на російському телеканалі є черговим елементом інформаційної війни.
«Насправді попередні результати голосування надходять в штатному режимі. З практики проведення виборчих кампаній в мирних умовах такі результати надходять у ЦВК протягом від 3 до 5 днів, але і вони ще не є офіційними результатами.
Офіційні результати голосування встановлюються на основі оригінальних протоколів окружних виборчкомів з "мокрими " печатками не пізніше 10 днів з дня голосування», - уточнив представник ЦВК.
Нагадаємо, ввечері 25 травня російський «Первый канал» в ефірі показав нібито попередні результати ЦВК президентських перегонів, відповідно до яких перемагає Дмитро Ярош.
Зауважимо, за попередніми результатами екзит-полів, Дмитро Ярош не увійшов у першу п’ятірку кандидатів у президенти і набрав не більше 1 відсотка голосів виборців.
Як писала «Детектор медіа», 23 травня СБУ ліквідувала вірус на сервері ЦВК, який міг знищити всі дані щодо результатів виборів президента.
«Детектор медіа»