14:48
Вівторок, 13 Травня 2014

У квітні значно зросла кількість викрадень журналістів та цензура - ІМІ

3 119
У квітні значно зросла кількість викрадень журналістів та цензура - ІМІ
У квітні значно зросла кількість викрадень журналістів та цензура - ІМІ

У квітні було зафіксовано щонайменше 20 випадків викрадення та незаконного затримання журналістів, більшість з яких - у м.Слов'янську, декілька - у м.Горлівці (обидва - Донецька обл.). Такими є дані щомісячного дослідження «Барометр свободи слова», який проводить Інститут масової інформації (ІМІ).

 

Як зазначає виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк, цього місяця більшість порушень свободи слова та прав журналістів була зафіксовані на Сході України через сепаратистські настрої та дії терористів.

 

«Безпрецедентні випадки стосуються викрадень журналістів. Такої кількості викрадень, захоплень як українських, так і іноземних журналістів, в Україні раніше не було. Тенденція викрадень почалася у березні (11 випадків) з Криму, коли відбулася російська інтервенція на півострів. Загалом ІМІ не фіксував таких фактів протягом останніх семи років», - коментує пані Романюк.

 

Експерти ІМІ також зафіксували збільшення випадків цензури - 21 випадок (тоді як у березні - 14, а у лютому і січні - по 5).

 

«Цензура у квітні була надзвичайно потужною і стосувалася відключень українських телеканалів на Сході України, а також отримання вказівок, так званих "темників", про те, як висвітлювати дії сепаратистів», - зазначає експерт ІМІ Катерина Дячук.

 

Натомість вдвічі зменшилась кількість нападів та побиттів журналістів: якщо у березні було зафіксовано 44 таких випадки, то у квітні - 22 (для порівняння у січні - 82, у лютому - 70). Цього місяця незначно зросла кількість погроз і залякувань - 11 випадків (у березні - 9), а також кількість нападів на офіси ЗМІ - 13 (у березні - 12 випадків).

 

Також в «Барометрі свободи слова» за квітень зафіксовано однин випадок, коли журналіст публічно заявив про те, що вимушений стати внутрішнім біженцем.

 

«За інформацією ІМІ, насправді є щонайменше 10 журналістів, які були змушені виїхати зі свого регіону у наслідок тиску. Але оскільки ці факти не стали публічними, вони не увійшли до Барометру», - пояснює пані Дячук.

 

Загалом, з початку року ІМІ зафіксував 218 випадків побиття та нападів на журналістів, 69 перешкоджань законній професійній діяльності журналістів та 47 випадків цензури.

 

Детальніше ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням.

 

«Детектор медіа»У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3119
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду