Рада ухвалила закон, за яким зможе замінити парламентську четвірку членів Нацради

Рада ухвалила закон, за яким зможе замінити парламентську четвірку членів Нацради

17 Квітня 2014
6364

Рада ухвалила закон, за яким зможе замінити парламентську четвірку членів Нацради

6364
Рада ухвалила закон, за яким зможе замінити парламентську четвірку членів Нацради
Рада ухвалила закон, за яким зможе замінити парламентську четвірку членів Нацради

17 квітня Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" (щодо дострокового припинення повноважень членів ради)». За відповідний законопроект № 2829 за основу і в цілому проголосували 243 народні депутати.

 

Закон дає змогу Верховній Раді та Президенту України змінювати членів Нацради, не схваливши звіту Нацради, без узгодження одне з одним. Чинна норма закону передбачала відставку всього складу Нацради тільки у випадку, якщо і парламент, і президент не схвалять звіту Нацради.

 

Законопроект зареєстрували рік тому, 17 квітня 2013 року, народні депутати Микола Томенко, Микола Княжицький та Ігор Мірошниченко.

 

Новий закон вносить додатковий пункт до підстав дострокового припинення повноважень члена Нацради: «Повноваження члена Національної ради можуть бути достроково припинені у разі... ініціативи суб'єкта призначення за результатами розгляду звіту Національної ради».

 

У цьому випадку рішення про дострокове припинення повноважень члена Нацради приймає Президент України - видаючи відповідний указ, чи Верховна Рада України - приймаючи відповідну постанову.

 

Стаття про звіт Нацради в законі про Нацраду доповнюється ще такою нормою:

 

«За результатами розгляду звіту Національної ради Верховна Рада України, як суб'єкт призначення, може прийняти рішення про незадовільну оцінку діяльності члена (членів) Національної ради зі складу Національної ради призначеної нею, що має наслідком дострокове припинення повноважень члена (членів) Національної ради з цієї частини складу Національної ради.

 

У разі незадовільної оцінки діяльності члена (членів) Національної ради за результатами розгляду звіту, Президент України, як суб'єкт призначення, може достроково припинити повноваження члена (членів) Національної ради з частини складу Національної ради, призначеної ним».

 

Перехідні положення законопроекту під час обговорення 16 квітня було з голосу доповнено двома поправками Миколи Княжицького. По-перше, повноваження призначених Верховною Радою нинішніх членів Нацради, яким висловлено недовіру постановою Верховної Ради від 28 лютого, припиняються достроково в момент набрання чинності цим законом. По-друге, конкурс на вакантні посади членів Нацради буде скорочено з 21 дня до 10 днів, виходячи із ситуації, в якій опинилася нині країна.

 

«Сьогодні Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення може бути відправлена у відставку лише в одному випадку, якщо одночасно і Президент, і Верховна Рада України не приймають Звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», - розповів під час обговорення законопроекту 16 квітня Микола Княжицький.

 

«Ви знаєте, яку колізію ми маємо зараз. Справа в тому, що зараз виконуючий обов'язки Президента може не прийняти цього Звіту, але не може згідно з Конституцією призначити членів Нацради, бо Конституція відносить цю норму виключно до повноважень Президента України. Натомість наша частина, Верховна Рада, не прийняла Звіту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», - додав він.

 

«Якщо ми приймаємо цей закон, то у нас є змога припинити повноваження четвірки парламентської від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, і почати конкурс на обрання нових членів з питань телебачення і радіомовлення принаймні від парламенту. Бо зараз Національна рада фактично не діє», - заявив пан Княжицький.

 

За словами Миколи Томенка, положеннями законопроекту повертається норма, що діяла в законодавстві України в первинній редакції закону про Нацраду з 1997 до 2005 року. «Дані зміни сприятимуть ефективній діяльності Національної ради і встановлять реальний механізм контролю за діяльність обраних до неї членів», - наголосив він.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6364
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду