Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з парламентарями щодо першочергових питань медіареформи

Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з парламентарями щодо першочергових питань медіареформи

14 Квітня 2014
0
5530

Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з парламентарями щодо першочергових питань медіареформи

0
5530
Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з парламентарями щодо першочергових питань медіареформи
Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з парламентарями щодо першочергових питань медіареформи

Рух «Стоп цензурі!» вимагає зустрічі з головою Верховної Ради Олександром Турчиновим, керівниками парламентських фракцій і груп, головою Комітету з питань свободи слова та інформації Миколою Томенком щодо вирішення першочергових питань медіареформи. Необхідність такої зустрічі рух пояснює тим, що протягом 23 років української незалежності в країні так і не відбулося жодної реальної медійної реформи.

 

«Зокрема, так і не було створено суспільного мовника, досі існують державні ЗМІ, як справжні рудименти тоталітарної системи, а внаслідок непрозорості медіаринку, левова частка ЗМІ перебуває під контролем невідомих осіб, зокрема й вороже налаштованих до української державності, що шкодить не лише інтересам громадян, а й національній безпеці», - йдеться у зверненні.

 

Представники громадського руху вимагають невідкладно вжити заходів у сфері реформування медіасектору країни з метою захистити право громадян на інформацію та сприяти становленню демократичних та європейських цінностей в Україні.

 

На думку представників руху, першочергового вирішення потребують низка питань, а саме: прийняття у другому читанні закону «Про суспільне мовлення», у повторному другому читанні закону «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ»; закону про прозорість медіавласності. А також питання прозорості переходу на цифрове мовлення та ліквідація Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі як органу цензури.

 

«Саме зараз у влади є історичний шанс закласти підґрунтя для появи в країні незалежного і сильного медіа-сектору, від якого безпосередньо залежить майбутнє України як економічно розвиненої та політично стабільної держави», - йдеться у зверненні.

 

«Детектор медіа» друкує звернення повністю:

 

Голові Верховної Ради України

Олександру Турчинову

Керівникам парламентських фракцій і груп

Голові Комітету з питань свободи слова та інформації

Миколі Томенку

 

Шановні народні депутати України!

 

Ми, учасники Громадського руху «Стоп цензурі!», звертаємося до вас із вимогою невідкладно вжити заходів у сфері реформування медіасектору країни з метою захистити право громадян на інформацію та сприяти становленню демократичних та європейських цінностей в Україні.

 

Протягом усіх 23 років української незалежності в країні так і не відбулося жодного реального поступу у сфері медіареформи. Зокрема, так і не було створено суспільного мовника, досі існують державні ЗМІ, як справжні рудименти тоталітарної системи, а внаслідок непрозорості медіаринку левова частка ЗМІ перебуває під контролем невідомих осіб, зокрема й вороже налаштованих до української державності, що шкодить не лише інтересам громадян, а й національній безпеці.

 

Зважаючи на вищевказане, Рух «Стоп Цензурі!» вимагає зустрічі з вами щодо вирішення першочергових питань медіареформи. Щодо більшості з цих питань уже підготовлено законопроекти, і потрібно лише проголосувати. Зі свого боку, медіаюристи «Стоп цензурі!» мають досвід, відповідну фахову підготовку та готові всіляко допомагати у підготовці всіх необхідних законопроектів.

 

Першочергового вирішення потребують наступні питання:

  1. Невідкладне прийняття у другому читанні Закону України «Про суспільне мовлення», що є однією з вимог Ради Європи та Комісії за демократію через право (Венеціанської комісії).
  2. Прийняття у повторному другому читанні Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ».
  3. Прийняття Закону про прозорість медіавласності.
  4. Прозорість переходу на цифрове мовлення.
  5. Ліквідація Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі як органу цензури.

 

Саме зараз у влади є історичний шанс закласти підґрунтя для появи в країні незалежного і сильного медіасектору, від якого безпосередньо залежить майбутнє України як економічно розвиненої та політично стабільної держави.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!»

 

Довідка:

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.

 

Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.

 

Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.

 

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
5530
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду