На каналі «Рада» - кадрова зачистка?
На телеканалі «Рада» після оприлюднення листа щодо незгоди колективу із призначенням ногово директора Василя Климчука почалися масові звільнення та утиски співробітникків. Про це «Детектор медіа» повідомили працівники каналу. Зокрема, коментарі надали журналістка, ведуча щоденної програми «Парламенський день» й тижневика «Парламентський тиждень» Аза Запольська та ведуча й журналістка Світлана Мазур.
Як розповіла Аза Запольська, керівництво каналу тисне на неї намагається звільнити за статтею - за те, що вона є однією з лідерів протесту колективу. «Осособливо це стало відчутно, коли в ефірі каналу 112 я розповіла все, що мені відомо про Василя Климчука», - сказала журналістка.
У вівторок 11 березня, за словами пані Запольської, їй заборонили заходити до студії каналу. «Я відзняла матеріали для «Парламенського дня» як зазвичай, та готувалася до монтажу- розповіла пані Запольська. - Однак мені зателефонувала відповідальний секретар "Ради" Тетяна Олексієнко та повідомила, що відео я маю передати каналу. Відеоінженер, із яким я співпрацювала, сказав, що йому заборонено спілкуватися зі мною. До студії мене не допустили». Програма вийшла увечері того ж дня, за словами Ази Запольської, «у жахливій якості».
Починаючи з 12 березня, редактор перебуває на лікарняному по догляду за дитиною.
Новій співробітниці каналу Світлані Мазур, за її словами, влаштовуватися на роботу з 1 березня не рекомендував відділ кадрів. «Мені рекомендували добре подумати, перш ніж писати заяву щодо прийому на роботу, адже я можу не підійти новому керівництву». Василь Климчук, за її словами, викликав пані Мазур у четвер 13 березня та вимагав звільнитися добровільно. «"Ми маємо заощадити на вас, бо мені так хочеться", - пояснив пан Климчук своє рішення», - розповіла Світлана Мазур. На роботу її прийняли 1 березня 2014 року.
Починаючи з 14 березня, пані Мазур перебуває на лікарняному по догляду за дитиною.
Звукорежисера Ірину Бикову без пояснень було відсторонено від роботи з попередженням про те, що вона не має з`являтися в апаратній каналу. Її примусово відправили працювати за режисерськими пультами у підвалі «Ради». «Це досить шкідливі для здоров`я умови, зазвичай там чергуються зміни на один день. Однак Ірину Бикову змушують працювати там постійно», - розповіла Світлана Мазур.
Оператор Володимир Пелешко, який раніше вів зйомки у кулуарах Верховної Ради, отримав розпорядження припинити підготовку таких матеріалів.
Дизайнер Василь Самченко, який відмовився поставити підпис на підтримку нового керівництва, потерпає від шпигунства. «Його весь час підслуховують і стежать - навіть у туалеті», - розповіла пані Мазур.
За власним бажанням звільнився продюсер Вячеслав Мірошниченко, асистент режисера Анна Лефід, журналістки ранкових випусків Ольга Попова та Катерина Калюжна.
Головний редактор Вадим Шкарупа перебуває у примусовій відпустці, після якої, як йому оголосило нове керівництво, має звільнитися.
Заступник головного редактора Галина Ткаченко, яка має 20-річний досвід роботи у журналістиці та вважається однією з найпрофесійніших журналісток каналу, перебуває на лікарняному та надалі має звільнитися - за рішенням нового керівництва.
Офісний працівник Володимир Захожа перебуває у відпустці з перспективою подальшого звільнення.
Архіватору Олені Мусієнко не продовжили контракт без зазначення причин. Вона підготувала запит та службову записку, у яких просить керівництво каналу роз`яснити таке рішення. Однак відповіді пані Мусієнко наразі не отримала.
Головний інженер Костянтин Мовчан працює в умовах тиску: йому дають завдання з формулюванням «Або роби це, або пиши заяву про звільнення за власним бажанням».
Вагітну журналістку та ведучу програми «Спорт» Юлію Кулініч змусили написати заяву про декретну відпустку. На її місце хочуть призначити Юлію Тараканову.
У штаті каналу - поповнення. Так, двох асистентів режисера Сергія Доміну й Ренату Бобарчук переводять на штатні посади «Ради».
На місце головного редактора мають призначити Володимира Леха. Разом із ним до команди «Ради» хоче приєднатися оператор Олександр Ткаченко, із яким тривалий час співпрацював пан Лех та якому запропонував штатну посаду.
На місце дизайнера планують призначити Олену Будюк.
«Детектор медіа» звернулася по коментарі до Василя Климчука. «Немає ніяких коментарів від нас. Дякую», - сказав пан Климчук та поклав слухавку.
Сьогодні «Детектор медіа» отримала анонімного листа від Олени, яка назвала себе співробітницею каналу «Рада». Вона розповіла, що ситуація на каналі проблемна, оскільки співробітників змушують ставити підписи у листі на підтримку Василя Климчука.
Як писала «Детектор медіа», 11 березня співробітники парламентського телеканалу «Рада» висловили недовіру керівництву в особі виконуючого обов'язки директора каналу Василя Климчука.
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко пропонує голові Верховної Ради Олександру Турчинову призначити пана Климчука тимчасово виконуючим обов'язки директора каналу «Рада». На його думку, остаточне рішення про призначення керівника каналу необхідно ухвалити після консультацій з трудовим колективом та фахівцями в галузі медіа.
Також пан пан Томенко - вже не вперше - запропонував створити громадську раду каналу з представників усіх парламентських фракцій і двох депутатських груп. «Таким чином це буде 7 осіб. Оскільки це парламентський канал, то думаю, що й громадська рада має бути з депутатів. Громадська рада розпочне працювати з трудовим колективом і випрацює спільне рішення. Я розмовляв з працівниками, спільної кандидатури на посаду директора у них немає. Якщо знайдеться кандидатура, яка влаштує більшість людей, і звісно з концепцією розвитку каналу, то ми не заперечуватимемо», - зазначив він.
«Детектор медіа»