Представник ОБСЄ Дуня Міятович засудила припинення у Криму трансляції все нових телеканалів і напади на журналістів
8 Березня 2014
Представник ОБСЄ Дуня Міятович засудила припинення у Криму трансляції все нових телеканалів і напади на журналістів
Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі зі свободи засобів інформації Дуня Міятович засудила в суботу припинення у Криму трансляції все нових телеканалів і напади на журналістів на півострові, повідомляє «Радіо Свобода».
За її словами, цензура надзвичайного рівня, закриття засобів інформації і прес-центрів, напади на журналістів і їхнє залякування мають припинитися негайно.
«У часи кризи люди повинні мати безперешкодний доступ до різних джерел інформації, інакше ж їх ставлять в умови найгіршої пропаганди», - наголосила чільний представник ОБСЄ.
«Тим, хто запроваджує цензуру в засоби інформації, не місце в демократичному суспільстві. Повторюю заклик до відповідальних за правопорядок у Криму покласти край знищенню свободи преси і зробити все можливе, щоб гарантувати безпеку журналістів. Відповідальність урешті лежить саме на них», - заявила Міятович.
Як мовиться в заяві ОБСЄ, протягом останніх днів у Криму вимкнули ретрансляцію ефірного сигналу українських телеканалів «Інтер», «Бриз», «1+1», 5-го каналу, Першого національного, СТБ і замінили їх трансляцією російських НТВ, «Первого канала», «Россия-24», ТНТ і «Звезда». Також вивели з ладу підключення до інтернету кримськотатарського каналу АТR.
У заяві також перелічені деякі з журналістів, які зазнали у Криму погроз, фізичних нападів чи й серйозних травм. Серед них - Станіслав Юрченко («Аргументы недели - Крым»), журналісти телевізійних новин агентства Associated Press, телемереж BBC й CNN; Олена Механік, Андрій Цаплієнко і двоє телеоператорів (телеканал «Інтер»), Павло Нікулін («Русская планєта»), Олексій Сімаков, Олександр Альбінський, В'ячеслав Скворчевський, Ігор Левенок (СТБ), Антон Лактіонов («5-й канал»), а також низка фріленсерів, серед яких Боряна Кацарова і Димитер Кенаров.
Крім того, мовиться в заяві, невідомі нападники також відбирали в журналістів їхнє обладнання.
Один із найбільших нападів на журналістів стався у Криму у п'ятницю ввечері, коли вони висвітлювали спробу захоплення української військової частини на околиці Севастополя.
«Детектор медіа»
Фото - http://www.radiosvoboda.org
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ