
НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму
НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму


Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) надзвичайно стурбовані подіями, які нині відбуваються на Кримському півострові та умовами роботи журналістів, які там працюють. Про це йдеться у спільній заяві медіа організацій, яку отримала «Детектор медіа».
НСЖУ і НМПУ висловили свою підтримку мужнім колегам, які зараз висвітлюють події у «гарячих точках» в Україні, і стурбовані умовами їх праці.
«Зважаючи на те, що під час роботи в умовах протестних акцій у Києві та регіонах нашої держави, постраждала рекордна кількість журналістів - наші журналістські організації занепокоєні тими умовами, в яких зараз працюють працівники кримських ЗМІ, журналісти з Києва та інших областей та значна кількість колег із зарубіжних ЗМІ», - йдеться у заяві.
НСЖУ та НМПУ висловлюють сподівання, що з боку представників силових структур країни, політичних партій та рухів, громадських активістів не буде застосовано жодних проявів агресії стосовно журналістів.
Спілка журналістів і медіапрофспілка як члени Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів закликають російських військових та їх командування не перешкоджати роботі представників медіа.
«Ми нагадуємо і наголошуємо, що ЗМІ та журналісти не є учасниками конфлікту, а, відповідно до низки міжнародних договорів - виконують свої професійні обов'язки та інформують громадськість про перебіг подій, забезпечуючи реалізацію права на інформацію», - зазначають НСЖУ і НМПУ.
Медіаорганізації звертаються до керівників всіх видань, теле- та радіокомпаній з проханням забезпечити журналістам, відрядженим для висвітлення подій у «гарячі точки», безпечні умови праці та засоби захисту, а також просимо самих колег бути обережними і дбати про особисту безпеку.
«Ми закликаємо журналістів повідомляти про такі факти порушень прав, якщо вони матимуть місце, бути солідарними одне з одним, дотримуватися під час роботи професійних та етичних стандартів, адже тільки разом ми зможемо захистити нашу професію та зберегти високопрофесійну та незалежну журналістику в Україні», - наголошують НСЖУ і НМПУ.
Спілка журналістів та медіапрофспілка повідомляють, що підтримують зв'язок із міжнародними медіа-організаціями та інституціями, які висловили нам свою підтримку та готовність допомагати у випадках порушень прав працівників ЗМІ.
«Детектор медіа»
