НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму

НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму

3 Березня 2014
0
4768

НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму

0
4768
НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму
НСЖУ та НМПУ заявляють про підтримку журналістів, що працюють у Криму

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) надзвичайно стурбовані подіями, які нині відбуваються на Кримському півострові та умовами роботи журналістів, які там працюють. Про це йдеться у спільній заяві медіа організацій, яку отримала «Детектор медіа».

 

НСЖУ і НМПУ висловили свою підтримку мужнім колегам, які зараз висвітлюють події у «гарячих точках» в Україні, і стурбовані умовами їх праці.

 

«Зважаючи на те, що під час роботи в умовах протестних акцій у Києві та регіонах нашої держави, постраждала рекордна кількість журналістів - наші журналістські організації занепокоєні тими умовами, в яких зараз працюють працівники кримських ЗМІ, журналісти з Києва та інших областей та значна кількість колег із зарубіжних ЗМІ», - йдеться у заяві.

 

НСЖУ та НМПУ висловлюють сподівання, що з боку представників силових структур країни, політичних партій та рухів, громадських активістів не буде застосовано жодних проявів агресії стосовно журналістів.

 

Спілка журналістів і медіапрофспілка як члени Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів закликають російських військових та їх командування не перешкоджати роботі представників медіа.

 

«Ми нагадуємо і наголошуємо, що ЗМІ та журналісти не є учасниками конфлікту, а, відповідно до низки міжнародних договорів - виконують свої професійні обов'язки та інформують громадськість про перебіг подій, забезпечуючи реалізацію права на інформацію», - зазначають НСЖУ і НМПУ.

 

Медіаорганізації звертаються до керівників всіх видань, теле- та радіокомпаній з проханням забезпечити журналістам, відрядженим для висвітлення подій у «гарячі точки», безпечні умови праці та засоби захисту, а також просимо самих колег бути обережними і дбати про особисту безпеку.

 

«Ми закликаємо журналістів повідомляти про такі факти порушень прав, якщо вони матимуть місце, бути солідарними одне з одним, дотримуватися під час роботи професійних та етичних стандартів, адже тільки разом ми зможемо захистити нашу професію та зберегти високопрофесійну та незалежну журналістику в Україні», - наголошують НСЖУ і НМПУ.

 

Спілка журналістів та медіапрофспілка повідомляють, що підтримують зв'язок із міжнародними медіа-організаціями та інституціями, які висловили нам свою підтримку та готовність допомагати у випадках порушень прав працівників ЗМІ.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
4768
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду