Верховна Рада з другої спроби висловила Нацраді недовіру

Верховна Рада з другої спроби висловила Нацраді недовіру

28 Лютого 2014
8565

Верховна Рада з другої спроби висловила Нацраді недовіру

8565
Верховна Рада з другої спроби висловила Нацраді недовіру
Верховна Рада з другої спроби висловила Нацраді недовіру

28 лютого Верховна Рада висловила недовіру Національній раді з питань телебачення і радіомовлення. За проект постанови № 4209-Д «Про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік» проголосували 242 народні депутати, при цьому фракція Комуністичної партії не дала жодного голоса.

 

Рішення вдалося ухвалити з другої спроби, оскільки спершу за проект постанови проголосував лише 221 народний депутат. Народний депутат Андрій Пишний після такого голосування закликав головуючого закрити буфет, щоб народні депутати повернулися до сесійної зали.

 

Доповідаючи питання звіту Нацради, народний депутат Микола Княжицький розкритикував діяльність регулятора, зокрема, у сфері цифрового телебачення, звинувативши Нацраду у створенні цифрового монополіста - компанії «Зеонбуд». Він заявив з посиланням на слова голови Нацради, що регулятор працював за дзвінками спершу Сергія Льовочкіна, а потім Юрія Чмиря і не був незалежним органом. За часів діяльності цього складу Нацради, зі слів пана Княжицького, зникло або зараз можуть зникнути близько 150 місцевих і регіональних компаній.

 

Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко подякував колишньому голові Нацради Володимиру Манжосову, який з розумінням підійшов до питання і написав заяву про звільнення за власним бажанням. Також заяви написали ще двоє членів Нацради - Микола Фартушний і Лариса Мудрак. Ще четверо членів Нацради (Ірина Опілат, Євген Баранов, Вікторія Георгієвська, Любов Бакаленко) написали, зі слів пана Томенка, заяви з «екзотичним» змістом - вони попросили дати їм відпустку на місяць.

 

Голова Комітет повідомив, що в разі висловлення недовіри Нацраді також і виконувачем обов'язків Президента України, весь склад Нацради піде у відставку. Комітет із завтрашнього дня оголошуватиме конкурс на посади членів Нацради за парламентською квотою.

 

Народний депутат Ігор Мірошниченко заявив, що Нацрада не забезпечувала конституційного права українців на об'єктивну інформацію, зокрема з державного телебачення і радіо. Подібної думки дотримується і народний депутат Андрій Шевченко, який заявив про те, що завдяки Нацраді в країні процвітала цензура і поклав на регулятора частину провини в тій трагедії, яка відбулася в країні.

 

Народний депутат Ірина Геращенко висловила прохання до Генпрокурора перевірити на предмет корупційності діяльність цього складу Нацради. Вона також висловилася за те, щоб президентська четвірка була призначена після виборів Президента України - такої думки дотримується і Микола Томенко.

 

Усі депутати висловилися за те, щоб до Нацради обирали нових членів за фаховим принципом, а не за причетністю до партій чи медійних груп.

 

Нагадаємо, що 27 лютого Комітет з питань свободи слова та інформації рекомендував Верховній Раді не схвалювати звіт Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за 2013 рік і висловити недовіру Національній раді. За це рішення проголосували одноголосно всі шестеро присутніх на засіданні членів комітету: Микола Томенко, Микола Баграєв, Рустам Раупов, Олена Кондратюк, Микола Княжицький та Ігор Мірошниченко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8565
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду