Парламент хоче обмежити трансляцію окремих російських програм у кабельних мережах

23 Лютого 2014
8147

Парламент хоче обмежити трансляцію окремих російських програм у кабельних мережах

8147
Парламент хоче обмежити трансляцію окремих російських програм у кабельних мережах

22 лютого у Верховній Раді зареєстровано проект постанови № 4200 «Про  тимчасове призупинення трансляції та ретрансляції деяких телерадіопрограм». Автори документу - група депутатів фракції «Свобода».

 

Згідно з проектом постанови, з метою забезпечення інформаційної безпеки  України тимчасово до прийняття Верховною Радою відповідного рішення пропонується призупинити трансляцію та ретрансляцію телерадіопрограм аналогового та цифрового мовлення в кабельних мережах, вироблених в державах, що не підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. 

 

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, Кабінет Міністрів та центральні органи влади мають провести відповідні заходи для забезпечення вказаних у постанові обмежень.

 

Постанову розкритикувала віце-президент Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК) Наталія Клітна (президентом Асоціації є депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко).

 

Як зазначила пані Клітна на своїй сторінці у Facebook, норми проекту постанови є грубим втручанням у господарчу діяльність операторів кабельного телебачення та цензурують інформпростір на предмет перегляду програм російського ТБ.

 

«Прийняття проекту встановить для кабельних операторів обов'язок обмежити доступ населення до всіх телеканалів країн, що не підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, - у першу чергу, це має відношення до російських телеканалів. Переважна більшість з цих телеканалів - понад 80 - не є інформаційними, - це нішеве телебачення - розважальні, фільмові, дитячі, спортивні та інші телеканали», - зазначила Наталія Клітна.

 

На її думку, цю постанову, як і всі подальші подібні заходи необхідно зупинити, скільки вони будуть мати негативні наслідки.

 

«Прийняття Постанови не принесе очікуваний результат. Постановою регулюється обмеження поширення сигналу телеканалів тільки в кабельних мережах. В цей час існує маса інших джерел перегляду телеканалів: інтернет, супутники, IPTV, ОТТ, та ін. Держава не має жодних важелів впливу на ці джерела (супутники збивати? Сервери в Росії блокувати?) .

 

Норми проекту Постанови є грубим втручанням в господарську діяльність операторів кабельного ТБ, що суперечить європейським стандартам, і за своєю суттю є цензурою інформпростору, що заборонена законодавством.

 

Прийняття постанови поставить операторів кабельного ТБ в нерівні конкурентні умови з суб'єктами господарювання, що використовують альтернативні технології поширення сигналу. Виконання норм призведе до знищення ринку кабельного ТБ, особливо у Південно-східному регіоні України.

 

Постанова не ефективна з точки зору її мети. Я гарантую, її виконання саботуватиметься. Кабельні оператори працюють на підставі ліцензій провайдерів програмної послуги, які були видані Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення на 10 років. У додатку до ліцензії зазначено перелік ретрансльованих програм. Ліцензія провайдера - єдиний документ, який дає право на здійснення цього виду діяльності . Кожен з 1000 провайдерів повинен буде внести зміну в ліцензію, і тільки тоді відключить канали на підставі закону.

 

Також згідно з нормами закону про телебачення і радіомовлення провайдер повинен узгодити зміни програмної концепції послуги з кожним абонентом.

 

Норми постанови вступають у протиріччя з Європейською Конвенцією про транскордонне телебачення, якою передбачено обмеження ретрансляція програм.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8147
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду