Депутати-«свободівці» пропонують квоти на українську мову в ефірі

Депутати-«свободівці» пропонують квоти на українську мову в ефірі

18 Лютого 2014
5050

Депутати-«свободівці» пропонують квоти на українську мову в ефірі

5050
Депутати-«свободівці» пропонують квоти на українську мову в ефірі
Депутати-«свободівці» пропонують квоти на українську мову в ефірі

Народні депутати з фракції ВО «Свобода» пропонують запровадити квоти на українськомовні програми українського виробництва в телеефірі обсягом не менше 50% від загального мовлення. Відповідний законопроект № 4143 «Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про телебачення та радіомовлення"» зареєстрували 14 лютого члени фракції «Свобода» Ігор Мірошниченко та Олександр Мирний.

 

Депутати пропонують нове визначення для терміну «національний аудіовізуальний продукт»: це вироблені фізичними або юридичними особами України телерадіопрограми, фільми, аудіовізуальні твори, які транслюються, озвучуються або перекладаються українською мовою на 100% (в т.ч. синхрони та ін.)

 

Автори законопроекту хочуть, щоб в ефірі мовників із 7 до 23:00 програми виробництва країн, що підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, становили не менш як 80%, у тому числі не менш як 50% від загального обсягу мовлення - національні аудіовізуальні продукти (тобто вироблені в Україні програми українською мовою).

 

Крім того в радіоефірах національні аудіовізуальні продукти повинні становити не менш як 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

 

«Основною метою, з якою вносяться зміни до Закону України «Про телебачення та радіомовлення», є уточнення поняття національного аудіовізуального продукту, регламентування вживання української мови в теле-, радіоетерах та чітке встановлення пропорцій між продуктом іноземного виробництва, виробництва країн, що підписали Конвенцію про транскордонне телебачення та національним аудіовізуальним продуктом, що транслюються ліцензіатами у період з 07.00 до 23.00» - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

 

«Внесення відповідних змін до Закону України "Про телебачення та радіомовлення" забезпечить наявність 100% національного аудіовізуального продукту в інформаційному просторі, що сприятиме культурному та духовному розвитку українців», - впевнені ініціатори законопроекту Ігор Мірошниченко та Олександр Мирний.

 

Софія Мельнікова для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5050
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду