
Наклеп та екстремізм досі залишаються в Кримінальному кодексі (СКРІНШОТИ)
Наклеп та екстремізм досі залишаються в Кримінальному кодексі (СКРІНШОТИ)


Незважаючи на те, що так званий закон Колесніченка-Олійника скасовано, офіційний веб-сайт Верховної Ради України не містить змін у тексті ані Кримінального кодексу України, ані Закону України «Про громадські об'єднання». У Кримінальному кодексі досі залишаються статті про наклеп та екстремістську діяльність. Про це повідомляє Інститут медіа права.
Закон Колесніченка-Олійника «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» запроваджував, зокрема, кримінальну відповідальність за наклеп, за екстимістську діяльність і зобов'язував громадські організації називатися «іноземними агентами».
Цей закон втратив чинність 2 лютого, коли набув чинності закон «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України».
Однак у Кримінальному кодексі України досі залишаються статті про наклеп та екстремістську діяльність, які запроваджував скасований закон Колесніченка-Олійника, а в законі «Про громадські об'єднання» залишається поняття «іноземного агента». Водночас до Кримінального кодексу було внесено інші зміни відповідно до законів, що набули чинність 2 лютого: щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам'ятників, споруджених в пам'ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, та за заперечення чи виправдання злочинів фашизму.
Про це свідчать скріншоти:
