Мін’юст не затвердив правила, які зобов’язують інтернет-провайдерів стежити за абонентами

Мін’юст не затвердив правила, які зобов’язують інтернет-провайдерів стежити за абонентами

14 Січня 2014
1
4259

Мін’юст не затвердив правила, які зобов’язують інтернет-провайдерів стежити за абонентами

1
4259
Мін’юст не затвердив правила, які зобов’язують інтернет-провайдерів стежити за абонентами
Мін’юст не затвердив правила, які зобов’язують інтернет-провайдерів стежити за абонентами

Міністерство юстиції України відмовилося реєструвати затверджені Національною комісією з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) правила надання доступу в інтернет. Про це йдеться в листі Мін'юсту до Інтернет асоціації України (ІнАУ), пише видання «Капітал».

 

Міністерство відправило документ на доопрацювання на прохання самої НКРЗІ , яка вирішила  узгодити його з Антимонопольним комітетом, а також повторно надіслати Державній службі регуляторної політики та підприємництва .

 

Регулятор розраховує отримати висновки Мін'юсту щодо відповідності даного документа Конвенції про захист прав людини та практиці Європейського суду з прав людини.

 

Правила надання послуг доступу в інтернет НКРЗІ затвердила 10 грудня 2013 року.

 

З-поміж іншого документ передбачає установку за гроші провайдерів на їх мережах технічних засобів, необхідних для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів. Згідно з документом, провайдери повинні забезпечити роботу таких засобів та сприяти оперативно- розшуковим заходам.

 

Учасники ринку та профільні асоціації вважають цей  документ передчасним і  таким, що суперечить курсу держави на дерегуляцію.

 

З проханням не реєструвати нові правила до Мін'юсту звернулась Інтернет Асоціація України, Український союз промисловців і підприємців, «Автономна спілка трудящих» (АСТ) та інші організації.

 

«Тобто, держава в особі НКРЗІ зобов`язує провайдерів власним коштом обладнати мережі пристроями, які будуть використовуватися „уповноваженими органами" для подальшого збору інформації та стеження за абонентами. Крім того, провайдерів зобов`язують „сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів", - простіше кажучи, „стукати" до відповідних органів. Ну і звичайно, „недопущення розголошення організаційних і тактичних прийомів" означає, що провайдер буде не в праві повідомити особі, що за нею стежать», - йдеться у публікації на сайті АСТ.

 

На думку представників ІнАУ, до того, як вводити правила надання доступу в інтернет, НКРЗІ повинна виробити ряд інших документів - зокрема, нормативно- правові акти, які врегулюють вимоги до інтерконтенту та порядок маршрутизації інтернет-трафіку.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», законопроект №3301»Про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації»», який обмежує доступ до публічної інформації, був у вересні минулого року зареєстрований у парламенті чотирма народними депутатами фракцій «БЮТ-Батьківщина» і Партії регіонів. Згодом депутат-бютівець Валентин Королюк відкликав свій підпис під цим законопроектом, пізніше регіонал Іштван Гайдош також відкликав підпис під проектом, третім нардепом, що відкликав свій підпис, став регіонал Володимир Олійник.

 

Президент України Віктор Янукович  заявив, що не підтримає законопроект, який, на думку  журналістів і громадських активістів, обмежує доступ до публічної інформації (№3301 про внесення змін до Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
4259
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Dzen
4134 дн. тому
З А К О Н У К Р А Ї Н И Про телекомунікації ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 12, ст.155 ) ..... Стаття 39. Обов'язки операторів і провайдерів телекомунікацій 1. Оператори телекомунікацій зобов'язані: .... 4. Оператори телекомунікацій зобов'язані за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів, і забезпечувати функціонування цих технічних засобів, а також у межах своїх повноважень сприяти проведенню оперативно-розшукових заходів та недопущенню розголошення організаційних і тактичних прийомів їх проведення. Оператори телекомунікацій зобов'язані забезпечувати захист зазначених технічних засобів від несанкціонованого доступу. [Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1280-15/page3 ]
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду