Громадська рада при Держкомтелерадіо вимагає покарати винних у побитті журналістів і не тиснути на ЗМІ

20 Грудня 2013
4011

Громадська рада при Держкомтелерадіо вимагає покарати винних у побитті журналістів і не тиснути на ЗМІ

4011
Громадська рада при Держкомтелерадіо вимагає покарати винних у побитті журналістів і не тиснути на ЗМІ

Громадська рада при Державному комітеті телебачення та радіомовлення (Держкомтелерадіо) висловила своє занепокоєння відсутністю реакції керівництва держави на громадські протести, викликані силовим розгоном акції «Євромайдан на Майдані Незалежності» в ніч на 30 листопада та жорстоке побиття бійцями «Беркуту» мітингувальників і десятків журналістів 1 грудня. Водночас члени Ради відзначають факти цензури в українських ЗМІ, що призводять до замовчування суспільно важливої інформації. Про це йдеться у заяві Громадської ради, яку отримала «Детектор медіа».

 

Члени Громадської ради зазначають, що до цього часу не звільнені та не притягнуті до відповідальності ті урядовці, в компетенції яких знаходиться прийняття рішень щодо застосування силових дій співробітниками міліції та спецзагону «Беркут». «На наше переконання, врахування вимог учасників мирних протестів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у жорстокому розгоні мирних демонстрантів, та реальний діалог між представниками влади, опозиції та громадськості можуть зберегти Україну від ескалації кризи, провокацій насильства та забезпечити мирну розв'язку наявної суспільно-політичної ситуації», - йдеться у заяві.

 

Громадська рада також занепокоєна фактами цензури на тиску на журналістів. «На жаль, про подібні факти цензури вже заявили співробітники Першого Національного телеканалу та деякі ОДТРК, інші канали зіткнулись із перешкоджанням у висвітленні громадських протестів, про тиск з боку влади заявила ТРК «Моріон» (Євпаторія), а незалежні Інтернет-видання зіткнулись із масштабними DDoS-атаками», - зазначають члени Громадської ради.

 

Громадська ради при Держкомтелерадіо закликала керівництво теле- і радіокомпаній, друкованих та інших ЗМІ, особливо державних і комунальних, не вдаватись до цензури та тиску на журналістів і редакторів, і забезпечити об'єктивне і неупереджене висвітлення поточних подій в Україні. «З огляду на це наголошуємо, що громадяни не повинні позбавлятись права на інформацію, а журналістам має бути забезпечені умови для професійного і неупередженого висвітлення подій у державі без залякування їх звільненням та без загроз для їх здоров'я», - вимагає Громадська рада.

 

Далі «Детектор медіа» подає заяву Громадської ради при Держкомтелерадіо повністю:

 

«ЗАЯВА щодо поточної суспільно-політичної ситуації

 

Громадська рада про Держкомтелерадіо висловлює своє занепокоєння відсутністю належної реакції керівництва держави на багаточисельні громадські протести у столиці та інших містах України, викликані наказом про силовий розгін учасників мирної акції "Євромайдан на Майдані Незалежності" в ніч на 30 листопада та жорстоке побиття бійцями «Беркуту» мітингувальників та десятків журналістів 1 грудня 2013 року. Зокрема, до цього часу не звільнені та не притягнуті до відповідальності ті урядовці, в компетенції яких знаходиться прийняття рішень щодо застосування силових дій співробітниками міліції та спецзагону «Беркут».

 

Замість кадрових рішень щодо винних посадових осіб і попри обіцянку Президента України не застосовувати силу до учасників мирного протесту, наметове містечко мирних протестувальників в ніч на 11 грудня 2013 року знов зазнало штурму чисельними силами бійців Внутрішніх військ МВС України та спецзагону «Беркут», що знову ж таки було б неможливим без відповідного наказу на найвищому урядовому рівні.

 

Відтак, українське суспільство є свідком застосування владою грубої сили по відношенню до мирних громадян, що є неприпустимим та навпаки ще більше посилює наявну політичну кризу в Україні. На наше переконання, врахування вимог учасників мирних протестів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у жорстокому розгоні мирних демонстрантів, та реальний діалог між представниками влади, опозиції та громадськості можуть зберегти Україну від ескалації кризи, провокацій насильства та забезпечити мирну розв'язку наявної суспільно-політичної ситуації.

 

Водночас закликаємо керівництво теле- і радіокомпаній, друкованих та інших ЗМІ, особливо державних і комунальних, не вдаватись до цензури та тиску на журналістів і редакторів, забезпечивши об'єктивне і неупереджене висвітлення поточних подій в Україні. На жаль, про подібні факти цензури вже заявили співробітники Першого Національного телеканалу та деякі ОДТРК, інші канали зіткнулись із перешкоджанням у висвітленні громадських протестів, про тиск з боку влади заявила ТРК «Моріон» (Євпаторія), а незалежні Інтернет-видання зіткнулись із масштабними DDoS-атаками.

 

З огляду на це наголошуємо, що громадяни не повинні позбавлятись права на інформацію, а журналістам має бути забезпечені умови для професійного і неупередженого висвітлення подій у державі без залякування їх звільненням та без загроз для їх здоров'я.

 

Поряд із цим вважаємо, що керівництво держави та уряд повинні реальними справами виправдати європейські очікування більшості українських громадян та виконати ті обіцянки щодо укладення Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом, які протягом останнього року проголошувались на всіх рівнях державної влади. Лише у діалозі із власним народом представники влади можуть знайти мирний шлях розв'язки поточної кризи задля змін і реформ, необхідних для утвердження демократичних цінностей та європейського вибору України.

 

Заява схвалена рішенням Громадської ради при Держкомтелерадіо на засіданні від 20.12.2013 року.

 

Голова ради Човган О.Ю.»

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4011
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду