ТРК «Ера» просить депутатів не втручатися в редакційну політику
ТРК «Ера» просить депутатів не втручатися в редакційну політику
Редакційна рада телеканалу «Ера» вважаємо запити народних депутатів Миколи Томенка та Ірини Геращенко спробою втягнути Генпрокуратуру України в формування редакційної політики телекомпанії. Про це йдеться в заяві ТРК щодо прохання депутатів до генпрокурора та прем`єр-міністра відреагувати на випадки цензури на Першому національному каналі.
Як зазначили нардепи у своєму зверненні, протягом грудня у ЗМІ з'явилася низка повідомлень про цензуру в медійному просторі, зокрема, на телеканалах щодо висвітлення подій на Євромайдані та численні скарги журналістів щодо втручання в професійну діяльність журналістів. Один із прикладів, які вони навели, - повідомлення оператора Романа Малка про заборону «керівництва каналу говорити та висвітлювати правдоподібні події»,зокрема, на київському євромайдані.
Цю заяву пана Малка редрада телеканалу назвала «емоційним зривом» і звинуватила ЗМІ у «розкрутці» цього випадку.
«Це є політтехнологією і не має нічого спільного зі свободою слова. важаємо запити народних депутатів спробою втягнути Генпрокуратуру України в формування редакційної політики телекомпанії "Ера"», - заявляють автори заяви.
Також вони додають: «Заявляємо, що ніякі народні депутати, голови комітетів Верховної Ради, які часто виступають в ефірі ЕРА, а також слідчі ГПУ, не будуть втручатися в редакційну політику ТРК «ЕРА». Не допустимо!».
У нас на телеканалі працює багато розумних і грамотних людей, які мають власну політичну та моральну позицію.12 років нашої бездоганної роботи за стандартами об’єктивної журналістики довели наше право казати те, що думаємо. Те, що цікавить людей.
В різні важкі періоди історії нашої країни ТРК «ЕРА» завжди була на передовій. Ми можемо допустити окремі емоційні зриви наших колег, журналістів і операторів в соціальних мережах, оскільки ситуація в країні не адекватна та напружена. Але ми ніколи не допускали та не допустимо використання нас, як журналістів і як бренда ТРК «ЕРА», політиками, у власних нечистоплотних ігрищах.
Водночас, як і розуміємо, що емоційний зрив нашого колеги розкручується ЗМІ, наближеними як до влади, так і до опозиції. (Які, зі зрозумілих для нас причин, тісно переплелися.) Це є політтехнологією і не має нічого спільного зі свободою слова.
Вважаємо запити народних депутатів спробою втягнути Генпрокуратуру України в формування редакційної політики телекомпанії ЕРА.
Заявляємо, що ніякі народні депутати, голови комітетів Верховної Ради, які часто виступають в ефірі ЕРА, а також слідчі ГПУ, не будуть втручатися в редакційну політику ТРК «ЕРА». Не допустимо!
Нам шкода, що за тривалий час тісного співробітництва з ТРК «ЕРА»та радіо ЕРА, деякі народні обранці, за 12 років, так і не змогли зрозуміти, що ж таке журналістські стандарти, об’єктивна та збалансована подача інформації, і чим усе це відрізняється від сплесків емоцій у соціальних мережах.
Редакційна рада ТРК «ЕРА»
«Детектор медіа»