
Медіапрофспілка закликає журналістів на євромайданах вживати заходів безпеки
Медіапрофспілка закликає журналістів на євромайданах вживати заходів безпеки


Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) закликає журналістів, що висвітлюють події на євромайданах, дотримуватись правил особистої безпеки. Про це повідомляє прес-служба НМПУ.
Медіапроспілка закликає співробітників ЗМІ вжити наступних заходів:
- застрахувати своє здоров`я і життя;
- носити з собою документи, які засвідчують приналежність до журналістського професійного цеху;
- у випадку агресії повідомляти, що нападник порушує 171 статтю Кримінального кодексу «Про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста», яка передбачає кримінальну відповідальність;
- регулярно підтримувати зв'язок з рідними або колегами, які не працюють на подіях, в певні проміжки часу. Необхідно також повідомити колегам, на яку подію і куди журналіст збирається йти;
- залишити вдома чи в редакції серійні номери використовуваної техніки на випадок викрадення і пограбування;
- мати при собі засоби першої допомоги - бинт, вату, йод, пляшку води.
«Якщо ваші права порушено, то якомога детальніше зафіксуйте цю подію на відео, фото, запишіть свідчення і координати свідків. Повідомте нам на електронну пошту fixviolation@gmail.com», - повідомляє НМПУ.
Як повідомляла «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) разом з Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) і Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП) відкрили «гарячу лінію» правової допомоги для журналістів, чиї права було порушено під час подій на євромайданах 30 листопада і 1 грудня.
Нагадаємо, понад 40 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.
«Детектор медіа»
