Єфрем Лукацький нагадав репортерам про заходи безпеки на євромайдані

Єфрем Лукацький нагадав репортерам про заходи безпеки на євромайдані

25 Листопада 2013
0
3675
25 Листопада 2013
20:08

Єфрем Лукацький нагадав репортерам про заходи безпеки на євромайдані

0
3675
Єфрем Лукацький нагадав репортерам про заходи безпеки на євромайдані
Єфрем Лукацький нагадав репортерам про заходи безпеки на євромайдані

Відомий міжнародний фотожурналіст Єфрем Лукацький звертає увагу на необачну поведінку колег-фоторепортерів на київському євромайдані. Про нехтування ними правил безпеки та стандартів журналістики номінант на здобуття Пулітцерівської премії розповів у коментарі «Детектор медіа».

 

Як зауважив пан Лукацький, на євромайдані групу фотокореспондентів часто можна побачити між рядами «Беркута» й емоційно налаштованим натовпом. «Українська міліція дуже лояльна у порівнянні з колегами з інших країн. Так, у Грузії на мітингах поліцейські розбивають шумовими палицями об`єктиви, а то й обличчя. Однак усе рівно не варто наражатися на ризик», - каже фотограф AP.

 

Також він нагадав про правила поведінки в гарячих точках і під час масових акцій.

 

  • Перше правило фотокора - не одягати рюкзак. Це може бути небезпечно з точки зору маневреності пересування. Крім того, фотографа з наплічником легко пограбувати. Ідеальний варіант для мітингів - «розвантажувач», який, на відміну від рюкзака, одягається спереду.
  • Одяг має прилягати до тіла, будь які шнурки чи волани - привід дати зловмисникам зайву можливість затримати чи травмувати себе. А от легкий шарф чи носова хустинка у випадку газової атаки згодяться для захисту органів дихання. Так само виручать будь-які окуляри.
  • Небезпечно перебувати між представниками міліції і натовпом протестувальників. У цій ситуації можна зазнати нападу з обох сторін - журналіста можуть атакувати дубинками представники міліції або затоптати під час масованого наступу. Найкраще положення - горішня точка.
  • Якщо фотограф опинився в епіцентрі натовпу, найкращий варіант - негайно вибратися в безпечніше місце. При цьому потрібно підняти руки догори і «плисти» по натовпу.
  • З точки зору об`єктивності і всебічного висвітлення новин журналістам не обов`язково великою компанією «атакувати» представників міліції, приставляючи об'єктиви камер мало не до їхніх облич. При цьому, завдяки «колективному інстинкту» неохопленими лишаються інші події на території мітингу.

 

«Під час масових акцій журналіст не має виступати окремим об`єктом. Його завдання бути вампіром - не відбивати тінь і не відображатися в дзеркалі», - каже Єфрем Лукацький.

 

З іншими засторогами фотокори можуть ознайомитися в Пам`ятці інституту масової інформації.

 

«Детектор медіа»

Фото - Facebook

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3675
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду