
Законопроект «Про аудіовізуальні послуги» планують зареєструвати в жовтні
Законопроект «Про аудіовізуальні послуги» планують зареєструвати в жовтні


Законопроект «Про аудіовізуальні послуги» (нова редакція закону «Про телебачення і радіомовлення») планують зареєструвати у Верховній Раді в жовтні цього року. Про це повідомила Олена Бондаренко, народний депутат України, голова робочої групи з підготовки законопроекту на загальних зборах Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК).
«Проте досі не вирішено низку принципових питань законопроекту, в тому числі не визначено формат універсальної програмної послуги. У законопроекті існує 4 варіанти УПП. На якому саме варіанті зупиниться більшість робочої групи - важко сказати», - уточнила пані Бондаренко.
Щодо формату універсальної програмної послуги згоди немає і всередині самої асоціації, повідомляє прес-служба АППК.
Один із засновників АППК Герман Кудінов, генеральний директор ГО «ЛКТ», вважає, що найкращим варіантом є історично сформована УПП: 15-17 телеканалів, які давно завоювали глядацькі вподобання ».
На що Михайло Салахов, директор невеликого провайдера з Макіївки ТОВ «Супутник ТБ» заперечив, що «глядацькі вподобання телеканали УПП отримали за допомогою провайдерів. Тому найбільш прийнятним варіантом УПП є набір державних і комунальних телеканалів, а згодом канал громадського телебачення».
Мінімальною формат УПП також підтримали представники дистрибуторів телепрограм, президент групи компаній «НТВ-плюс Україна» Ігор Давиденко та компанії «Сонар» Олексій Пігін.
Зі слів членів АППК, ринок давно чекає ухвалення закону «Про аудіовізуальні послуги». «Якщо він (закон) буде прийнятий через 2 роки, то можливо до цього часу закон вже буде не актуальний. Тому вкрай важливо прийняти його якомога швидше», - сказав він Кудінов.
«Детектор медіа»
Фото - news.liga.net
