Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав справи Лещенка та Аврамчук

14 Вересня 2013
6007
14 Вересня 2013
13:32

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав справи Лещенка та Аврамчук

6007
Журналісти звертатимуться до Європейського суду з прав людини
Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав справи Лещенка та Аврамчук

Фонд захисту права на доступ до інформації підтримав дві нові справи за позовами журналістів Сергія Лещенка та Катерини Аврамчук, повідомляє сайт Інституту медіа права.

 

Справу журналіста «Української правди» Сергія Лещенка порушено за його позовом проти Конституційного Суду України. Кореспондент звертався до цієї установи із запитом про надання копії конституційного подання 51 народного депутата України від 16 жовтня 2012 року щодо перевірки Закону України «Про засади мовної політики» на відповідність Конституції України.

 

Суд першої інстанції визнав, що текст конституційного подання містить службову інформацію та персональні дані громадян, і на підставі цього відмовив у задоволенні позову. На це рішення була подана апеляційна скарга. Київський апеляційний адміністративний суд її задовольнив і визнав незаконним віднесення запитуваного конституційного подання до інформації з обмеженим доступом. Після цього представник Конституційного Суду подав касаційну скаргу і Вищий адміністративний суд її задовольнив 30 травня 2013 року (залишив у силі рішення суду І інстанції).

 

Заявник має намір подати заяву до Європейського суду з прав людини. ЄСПЛ прийняв позитивне рішення у подібному кейсі «Tarsasag A Szabadsagjogokert проти Угорщини», що дає підстави сподіватися на успіх у цій справі.

 

Журналістка  Катерина  Аврамчук позивається до Апарату Верховної Ради України. Вона зверталася із запитом про надання повної інформації про вартість та площу службового житла, виділеного кожному окремому народному депутату України.

 

У відповідь на її запит Апарат Верховної Ради надав інформацію про кількість та площу службових квартир, наданих народним депутатам України шостого скликання, а також середню вартість одного квадратного метра житла на час їх надання. Водночас, інформація про прізвища, імена та по батькові депутатів, які отримали ці квартири, надана не була. Журналістка подала позов до суду, але суд першої інстанції відмовив Катерині  Аврамчук у задоволенні її вимог. Рішення було оскаржене до суду апеляційної інстанції, однак 28 травня 2013 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

 

Враховуючи суспільний інтерес до запитуваної інформації, Наглядова рада Фонду захисту права на доступ до інформації підтримала подання заяви до Європейського суду з прав людини.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6007
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду