Телеканали продовжують у денний час рекламувати алкоголь – НЕК
Телеканали продовжують у денний час рекламувати алкоголь – НЕК
Інформація від телебачення продовжує формувати стереотипи алкоголізованого способу життя, вважають у Національній експертній комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК). Про це йдеться у прес-релізі НЕК.
У першому кварталі року НЕК здійснила аналіз телевізійного контенту на предмет дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі у поширенні інформаційних матеріалів телемовниками, що діють на території України, зокрема: «1+1», «Новий канал», «Україна», ТЕТ, ICTV, «Інтер», М1, 5 канал, СТБ, К1, НТН, «ПлюсПлюс», «Піксель».
«Попри те, що більшість телеканалів є підписантами Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі, під час аналізу виявлені порушення ними ст. 22 Закону України "Про рекламу", а саме - демонстрування у часовий проміжок з 06.00 до 23.00 реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої, із зображенням пляшки (повністю або частково) та написом "спонсор показу"», - йдеться у повідомленні НЕК.
Водночас, порівняно з початком 2013 року, зазначають у НЕК, телеканали зменшили загальну кількість реклами знаків для товарів і послуг, під якими випускаються алкогольні напої. «Проте така реклама з'являється в ефірі каналів у денний час одразу після дитячих передач, зокрема, ТОВ "Новий канал" після дитячої програми Teentime у період з 14.00 по 15.00 рекламував торгові марки "Цельсій", "Перепілка" тощо», - повідомляє НЕК.
Не виявлено порушень чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі під час трансляції дитячих програм телеканалами «ПлюсПлюс», «Піксель».
Під час аналізу спеціалістами апарату Національної комісії також зафіксовано, що телеканал НТН відмовився від денного повтору серіалів, які йдуть в ефірі телеканалу після 21.00 і розраховані на дорослу аудиторію.
«Загалом результати аналізу дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі при поширенні інформаційних матеріалів телемовниками свідчать про часткове зменшення ризикованості для дітей і молоді інформації у телеефірі України, проте відповідальність власників телеканалів не повинна обмежуватись поодинокими випадками врахування вимог чинного законодавства в сфері захисту суспільної моралі», - зазначають у експертній комісії.
«Детектор медіа»