Експерти вважають, що законопроект регіонала Олійника дозволить закрити будь-який інтернет-ресурс

Експерти вважають, що законопроект регіонала Олійника дозволить закрити будь-який інтернет-ресурс

10 Червня 2013
7703

Експерти вважають, що законопроект регіонала Олійника дозволить закрити будь-який інтернет-ресурс

7703
Експерти вважають, що законопроект регіонала Олійника дозволить закрити будь-який інтернет-ресурс
Експерти вважають, що законопроект регіонала Олійника дозволить закрити будь-який інтернет-ресурс
Експерти вважають, що поданий заступником голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимиром Олійником (Партія регіонів) на розгляд Верховної Ради законопроект «Про захист інформаційного простору» має розпливчасті визначення порушень і дозволить закрити за поданням МВС або СБУ будь-який інтернет-ресурс. Про це повідомляє «Коммерсантъ-Украина».
 
Як повідомляла «Детектор медіа», законопроект «Про захист інформаційного простору» був зареєстрований у парламенті минулого тижня і опублікований на сайті Верховної Ради в п'ятницю, 7 червня. Документ передбачає внесення низки істотних поправок до закону «Про захист суспільної моралі», спрямованих на регулювання діяльності інтернет-ресурсів.
 
Автор законопроекту, регіонал Володимир Олійник пропонує зобов'язати провайдерів закривати доступ до сайтів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, або таких, що порушують громадянські права і свободи. «Коммерсантъ-Украина» зазначає що раніше нардеп неодноразово реєстрував законопроекти, що розширюють повноваження МВС або СБУ.
 
У пояснювальній записці до законопроекту депутат підкреслює необхідність «недопущення розміщення на сайтах адресного простору українського сегмента інтернету, електронних ЗМІ відомостей, поширення яких заборонено законами». До такої інформації депутат відносить пропаганду війни, міжнаціональної або міжрелігійної ворожнечі, насильства, жорстокості, інформацію, що містить заклики до захоплення державної влади, повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, а також посягання на права і свободи людини. У разі прийняття законопроекту хостинг-провайдери будуть зобов'язані видаляти такі ресурси з інтернету протягом доби після винесення відповідного рішення суду за зверненням СБУ чи МВС.
 
Крім того, пан Олійник має намір зобов'язати інтернет-провайдерів за першим запитом СБУ чи управління МВС із боротьби з кіберзлочинністю надавати дані про своїх абонентів і споживані ними послуги. При цьому самі інтернет-користувачі про це не будуть знати, адже провайдери будуть позбавлені права повідомляти своїх абонентів про передачу такої інформації правоохоронцям.
 
«Визначення забороненої інформації в законопроекті дуже розпливчасті. Незрозуміло, хто буде проводити її аналіз - адже експертну комісію із захисту суспільної моралі уряд вирішив розпустити», - висловила свою думку виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар.

 

Пані Сюмар також звертає увагу на спробу внести СБУ в список держорганів, відповідальних за виконання закону про суспільну мораль. «За нашою інформацією, в СБУ останнім часом формується група фахівців з питань інтернету. Нічого доброго напередодні президентських виборів це не обіцяє», - впевнена експерт.

 

Учасники інтернет-ринку, за повідомленням «Коммерсанта-Украина», також стурбовані новим законопроектом. «Нас знову хочуть змусити шпигувати за абонентами і повідомляти про них правоохоронцям без рішення суду. До того ж зазіхати на чиїсь права і свободи може практично будь-яка інформація - що ж нам тепер, зовсім інтернет закрити?», - обурена голова правління Інтернет-асоціації України Тетяна Попова.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7703
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду