Конкурс «Стоп цензурі!» визначив нового переможця в номінації «Постер»
Конкурс «Стоп цензурі!» визначив нового переможця в номінації «Постер»
Журі Міжнародного on-line конкурсу «Стоп цензурі!» визначило нового переможця конкурсу в номінації «Постер», одноголосно віддавши свої голоси за роботу Михайла Маєвського mayevsky (Кіровоград). Про це повідомляє оргкомітет конкурсу.
Михайло Маєвський - карикатурист, президент громадської організації «Центр розвитку європейських зв'язків "ЄвроВокс"», член Національної спілки журналістів України, член Асоціації карикатуристів - найактивніший учасник, який подав на конкурс 51 роботу-карикатуру.
Паралельно постер-переможець потрапив до переліку обраних робіт на італійському міжнародному конкурсі Umoristi a Marostica 2011 (The 43th International Graphic Humour Exhibition Umoristi a Marostica 2011), а також був використаний в оформленні каталогу конкурсу, білбордів та запрошень на виставку робіт.
«Будь-якому суспільному явищу притаманний дуалізм: Всесвітня Мережа може бути тим сегментом і тим місцем інформаційного буття, який дає можливість вийти за рамки та обмеження цензури, але може бути й однією з частин цензурного колючого дроту. І головне для вільної людини - бути уважною і не переплутати місце, крізь яке існує можливість отримати інформацію без цензури та місце, де цензура живе і діє під модерною оболонкою - адже виглядають вони найчастіше однаково...», - прокоментував свою роботу Михайло Маєвський.
«Композиція плакату складається з одного цільного елемента і викликає єдину асоціацію - слід на тюремній стіні, залишений нігтем. Натяк на те, що коли ми й далі будемо ігнорувати наше право на свободу обігу інформації, нам залишиться лише одне - видряпати свій некролог на стінах, шкодуючи про втрачені можливості і свободу», - висловився про роботу переможця Геннадій Фісун, графік-дизайнер.
Потреба переглянути результати конкурсу виникла у зв'язку з тим, що робота переможця у номінації «Постер» gazelka виявилася неоригінальною. Як з'ясувалося, аналогічна робота розміщена на сайті II Міжнародного бієнале LOGO 2010. Плагіат виявив Геннадій Фісун, повідомивши про це на своєму блозі.
«Детектор медіа»