Аліна Трубенкова: „Я не вважаю, що ситуація в УНІАНі журналістами програна”
4 Жовтня 2002
Аліна Трубенкова: „Я не вважаю, що ситуація в УНІАНі журналістами програна”
На противагу думці, висловленій вчора у „Телекритиці”, з точки зору Альбіни Трубенкової, заввідділом політики агентства УНІАН, триденним конфліктом в агенстві досягнуто двох важливих речей. Публікація в „Телекритиці” під назвою „Журналісти УНІАНу називають ситуацію в агентстві програною” викликала реакцію і в самому УНІАНі, і в інших ЗМІ.
Проблему можна було сформулювати так: чи є досягнутий компроміс виграшем – або програшем - для журналістів? Чи треба виставляти й боротися за глобальні вимогоги – або варто добиватися й якогось відсотку свободи?
На противагу думці, висловленій вчора у „Детектор медіа”, з точки зору Альбіни Трубенкової, заввідділом політики агентства УНІАН, триденним конфліктом в агенстві досягнуто двох важливих речей, які вказують, що ситуацію не програно, а журналісти отримали перший важливий досвід. Альбіна Трубенкова, заввідділом політики агентства УНІАН:
- Я допускаю, що у кожного журналіста свій погляд на проблему, але я особисто не вважаю, що ситуація програна. Та й не можу сказати так про колектив загалом –таких настроїв немає. Тепер ми будемо слідкувати за тим, як виконуються вимоги нашої заяви. Зараз ми працюємо абсолютно спокійно. І я думаю, зараз ніхто не може оцінити, хто програв, хто виграв.
По-перше, відбувалися тривалі переговори і ми знайшли компроміс. Це перший важливий досвід. Адже ми знайшли можливість зрозуміти один одного. Ми вказали у заяві, як одну з вимог, не допускати фактів цензури. Ми писали про це, думаючи про майбутнє.
Другий важливий результат здобутого – ми прорвали інформаційну блокаду. Адже учора сюжети про події в УНІАН та про засідання Громадської ради з питань свободи слова, яка нас підтримала, показали по всім каналам центрального телебаченні. Я можу сміливо сказати, що до нас це не вдавалося нікому з протестуючих журналістів. Я не оцінюю, що це лише наша заслуга. Багато у чому нам допомогло й засідання Громадської ради, та круглий стіл „Політична цензура в українських ЗМІ”.
Простежуються тенденції. В перший день конфлікту в УНІАН цей факт викликав реакцію лише у тих ЗМІ, що підтримують опозицію або є закордонними, чи фінансуються грантами. А вже на другий день – з’явилася „внутрішня” реакція усіх решти ЗМІ. Щодо учорашніх сюжетів по ТБ – так, є певні неточності. Але у головному викривлення інформації не було. - Автори сюжетів „Тоніса” та ICTV знайшли у конфлікті в УНІАН інше підЄрунтя: невиплату зарплати та той факт, що ви добивалися лише закріплення посад та окладів у випадку, коли відбуватиметься реорганізація агентства. Чи це так?
- Мені не дуже б хотілося це коментувати... В агентства немає фінансових проблем. УНІАН приносить прибуток і дуже важко його розхитати. Нам говорять, що реорганізація агентства буде. Тому ми цього боялися і в спільній заяві ми намагалися закріпити, щоб нас не звільнили з роботи, а наші посади не скоротили. Ми були готові піти на радикальні кроки, на що нас і штовхали, однак, добре, що ми змогли домовитися і нам пішли на зустріч. Кожному з нас є куди піти з агентства. І за ці три дні багато хто отримав пропозиції про працевлаштування. Однак ми хочемо працювати цим колективом і у цьому агентстві. Саме цього ми й добивалися. Я не бачу сенсу у тому, щоб піти з роботи на знак протесту. Ми просто хочемо нормально працювати.
- У новинах „Тоніса” прозвучало твердження, що хтось із журналістів вже звільнився і це затівалося заради власної слави та амбіцій.
- Наскільки мені відомо, поки що ніхто не написав заяву про звільнення. Хоча я не можу гарантувати, що цього не станеться. Але нам би дуже хотілося утримати від такого кроку усіх журналістів агентства, у тому числі й радикально налаштованих.
Читайте також:
04.10.2002 Аліна Трубенкова: „Я не вважаю, що ситуація в УНІАНі журналістами програна”
03.10.2002 Заява
Громадської Ради з питань свободи слова та інформації з приводу ситуації, що склалася в інформаційному агентстві УНІАН.
03.10.2002 Переворот в УНІАНі
03.10.2002 Ситуація навколо УНІАНу загострюється
02.10.2002 Колектив УНІАН очікує офіційної заяви керівництва агентства щодо шляхів вирішення конфлікту
01.10.2002 КОЛЕКТИВ АГЕНСТВА УНІАН ЗАЯВЛЯЄ ПРО ПОЛІТИЧНИЙ ТИСК ВЛАДИ.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ