Профспілка навчає, як висвітлювати вибори, зберігаючи обличчя та дотримуючись етики
26 Вересня 2005
Профспілка навчає, як висвітлювати вибори, зберігаючи обличчя та дотримуючись етики
Матеріал на замовлення – одна з небезпек української журналістики
Семінар із питань, які особливо турбують журналістів перед початком виборної кампанії, відбувся з ініціативи Ужгородської організації Незалежної медіа-профспілки України. У місті над Ужем участь у ньому взяли журналісти із ряду обласних і районних, зокрема комунальних засобів масової інформації, студенти відділення журналістики Ужгородського національного університету.
Йшлося про особливості роботи медійників за умов президентського виборчого марафону. На цьому найбільше зупинилися головний редактор ТРК „Мукачево (М-студіо)” Валентина Пастухова та медіа-юрист Анастасія Бачинська. Перша з них згадала, як працювалося під пресингом влади журналістам телерадіокомпанії, вихід якої в ефір був заборонений протягом майже півроку. Друга навела приклади, яких помилок припустилися окремі журналісти, давши підстави для судових позовів проти своїх ЗМІ. Федір Шандор” „Методологія проведення соціологічного дослідження у редакції ЗМІ”.
Голова Ужгородської організації НМПУ Василь Бедзір висвітлив актуальне для всіх працівників медіа-простору питання: матеріал на замовлення – одна з небезпек української журналістики. Викладач соціології УжНУ Федір Шандор розповів про особливості проведення соціологічного дослідження у редакції ЗМІ. У порядку дискусії вільний журналіст, професор Ужгородського національного університету, доктор історичних наук Сергій Федака виклав своє бачення тенденцій у медіа-просторі, не обійшовши гострих кутів, зокрема і стосунків журналістів їх владою.
Кожен із лекторів, а також учасників дискусії по-своєму відповів на запитання: як доносити правдиву інформацію до виборців, як уникнути потрапляння медійників у повну залежність від грошового мішка, що є прямим продовженням бажання заробити на виборах? Зрештою, зійшлися на думці, що журналісти повинні підвищити вимоги до самих себе, не давати підстав для звинувачень у продажності та упередженості своїх ЗМІ. Наступний семінар медіа-профспілка планує організувати з питань, що стосуватимуться законодавства про вибори. Підводні камені нових законів, прийнятих нещодавно Верховною Радою, не дозволяють говорити про можливість об’єктивного висвітлення виборів, невтручання політиків і чиновників у діяльність ЗМІ.
Медіа-профспілка у час, що залишився до офіційного старту кампанії, шукатиме можливості відстояти інтереси працівників пера і мікрофона, аж до ініціювання поправок у норми законодавства, які не відповідають інтересам журналістів, їхньої аудиторії. Це підтвердили і в центральному штабі НМПУ, що в Києві.
Читайте також:
У Закарпатті потрібно організовувати незалежний журналістський рух - В.Пастухова
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для "Детектор медіа",
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ