Нацрада не заперечує того, що телерадіокомпанії порушують законодавство, але й намагається цьому протидіяти
5 Вересня 2005
Нацрада не заперечує того, що телерадіокомпанії порушують законодавство, але й намагається цьому протидіяти
Відповідь Ігоря Куруса, члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на статтю Віктора Тимофієнка „Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?”
Відповідь Ігоря Куруса, члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на статтю Віктора Тимофієнка „Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?”
У відповідь на статтю Віктора Тимофієнка „Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?”, де йшлося про багаточисельні порушення телеканалами законодавства та звинувачення Нацради у незначній реакції на них, член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ігор Курус зазначив: „Насамперед, ніхто не заперечує того, що телерадіокомпанії порушують закон. Нацрада на цьому неодноразово наголошувала. Про такі порушення йдеться в Mеморандумі з телеканалами. На зменшення їх кількості спрямований моніторинг радіостанцій. Це дії Нацради, які спрямовані на подолання цих порушень, але це саме те, у чому пан Тимофієнко звинувачує Нацраду”.
Ігор Курус вважає ці звинувачення необ’єктивними. "Якби іх висловлювала людина, яка не знає специфіки роботи Нацради – це одне, - зазначає Ігор Курус, - але Тимофієнко свого часу був членом Нацради, і мав би знати, що новий закон про Нацраду зменшує можливості перевірки телерадіопростору, закон лише узагальнює їх. Обмежує діяльність Нацради і Закон про рекламу. Відповідно до його положень, наш моніторинговий центр працює на захист прав споживачів, і реагувати на всі ці порушення має інший комітет..."
Ще одним обтяжуючим фактором, який заважає Нацраді працювати більш оперативно і злагоджено, є матеріально-технічна база і не завжди кваліфіковані дії представників Нацради в регіонах. „Пан Тимофієнко теж був представником Нацради в Одеській області, і не дуже відзначився в роботі над контролем за телерадіостанціям, - зазначає Ігор Курус. -Щодо матеріально-технічних проблем, то тут слід зауважити, що наш моніторинговий центр ще до кінця не укомплектований”.
Наприкінці розмови з кореспондентом „Детектор медіа” Ігор Курус підкреслив, що інформацію, подану у статті, він не прагне спростувати, але хоче наголосити на кроках, які робить Нацрада щоб подолати ці проблеми. "Ніхто не заперечує того, що телерадіокомпанії порушують законодавство, але Нацрада намагається цьому протидіяти, - ще раз підкреслив він. – Першим таким кроком стало підписання Mеморандуму з телеканалами.
Другий крок - моніторинг радіостанцій. На його прикладі ми зможемо відпрацювати нову технологію перевірки телеорганізацій, і, водночас, цей моніторинг є тиском на радіостанції, щоб вони повернулись до умов ліцензії".
І третім кроком, за словами Ігоря Куруса, має стати нова редакція інструкції щодо дотримання телеорганізаціями законодавства, яка й надасть Нацраді більше прав та забезпечить прозорість її дій. Нацрада планує представити її десь 14 вересня.
Читайте також:
Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ