Розмова припущень

2 Березня 2005
1071

Розмова припущень

1071
5 канал розгорнув учора телемарафон навколо нових подій у справі Георгія Гонгадзе.
Розмова припущень
Дуже драматичним вийшов інформаційний телевізійний вечір учора, 1 березня, на 5 каналі, який розгорнув справжній телемарафон навколо нових подій у справі Гонгадзе. Вочевидь, не до «фірмового» Данилового «кохайтеся». Яневський учора не поспішав: Україна поки що не є країною кохання…

А зніяковілий від відвертості на екрані телеглядач зрозумів одне: крапку у просто нелюдській історії довкола Гії Гонгадзе ставити ой як зарано. Та й чи буде вона?..

Велика кількість гостей студії 5 каналу та тих, хто коментував події телефонними включеннями, давало реальне розмаїття думок, суджень та визнань. І якщо пам’ятати, що пересічний глядач до цього кілька років мав дуже обмежену і односторонню інформацію, не можна було не зрозуміти, що раптової зливи думок та новин для нього може виявитися навіть забагато. Що ця раптова злива потребувала дуже обережного введення глядачів каналу у контекст, який би надавав можливість їм не тільки ЧУТИ, а й РОЗУМІТИ, що, чому і на фоні чого говорять і Микола Мельниченко, і Володимир Цвіль, і Євген Марчук та інші… Трішки заважала сприймати почуте й зайва емоційність зазвичай підкреслено блискучого Данила Яневського. Так, говорити в прямому ефірі просто у вічі матері та дружині загиблого про таке й одночасно залишатися спокійним дуже важко…

Проте, видається, він сам собі ускладнив завдання, намагаючись «охопити неохоплюване» за визначенням. Кругом цього найбільш резонансного злочину колишнього українського режиму накопичилося стільки чуток, припущень, гіпотез та бруду, що абсолютно невдячна справа все це навіть просто перелічувати, а не те щоб устигнути стисло проаналізувати. Постійні знервовані погляди ведучого на годинник були яскравим тому підтвердженням.

Та й не цього жадав глядач. Йому не треба було із, нехай щирою, жалобою «розжовувати» й доводити, хто винний. Це зрозуміло навіть без коментарів ніби непричетних причетних. У нас ще із радянської давнини заведено так, що кадри вирішують усе, навіть коли їх про це ніхто не просить. А якщо ще й просили, то взагалі…

Проблема в іншому: а чи не поспішаємо ми оголошувати про розкриття злочину та чи не поспішив, відповідно, 5 канал із цією «розмовою припущень»?

На жаль, це після численних та відвертих бесід у студії чітко зрозумілим не стало.

Багато гостей студії обурено засвідчили: генпрокурор Святослав Піскун «підставив» Президента. То, можливо, слід би було дещо почекати офіційної конкретики, а не роздмухувати зайві передчасні сенсаційні деталі? Та й ведучому неодноразово доводилося відверто спрямовувати розмову в студії: мова, шановний пане гостю, йде лише про «справу Гонгадзе». Бо як це у нас нерідко відбувається – на абсолютно прямі запитання деякі телегості починають традиційні й нудні публічні роздуми про те, а чи зраджує папуас дружині, коли їсть іншу…

Але в цілому 5 каналу, на відміну від інших, вдається бути більш відвертим та об’ємним, навіть більш роздумливим. Не вистачає, скоріше, технологічної бази, ніж розуміння того, ЯК треба працювати. І це вселяє надію.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для „Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1071
Читайте також
04.10.2001 13:49
незалежний експерт-дослідник телебачення і радіомовлення
1 600
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду