Стара фінтіфлюшка
Спостерігаючи за жвавою динамікою телекоментарів із приводу найбільш гучного поствиборчого, цього разу «земельного скандалу». Спостерігаючи за жвавою динамікою телекоментарів із приводу найбільш гучного поствиборчого, цього разу «земельного скандалу», поволі доходиш висновку про те, що вітчизняні медіа намагаються силоміць заштовхати його, цей скандал, десь посередині між двома владами: старою та новою.
Вони (як, скажімо, Роман Скрипін 31 січня на 5 каналі) обіцяють «відстежувати» хід подій, але в цих щирих словах чується повна безвихідь та «безнадьога». Бо насправді «крайнього» немає. Або ніколи не буде. Бо «старих» уже немає, а «нові» ще не готові за щось відповідати…
Скажімо, 31 січня всі головні телевізійні новини подали своє бачення цього скандалу майже однаково: з’являється народний герой – депутат Київради В.Іванченко, він бере активну участь у прес-конференції під керівництвом обов’язкового учасника всіх «силових» акцій у парламенті останніх років колоритного «нашоукраїнця» В.Бондаренка, сміливо відвідує студію 5 каналу та впевнено розповідає глядачам про жахливі неподобства, про те, що всі брешуть, що інтереси громади безсоромно знехтувано. Звісно, що для депутата Київради найбільш наближеним об’єктом нищівної критики є київський міський голова О.Омельченко.
Так от, цікаво: а він, Олександр Олександрович, це яка влада – стара чи нова?
Декілька днів тому «новий старий» Генеральний прокурор С.Піскун також у всіх без винятку теленовинах безкомпромісно та гнівно відзначив приблизно те, що землі у Криму не просто роздають – ними торгують, як соняхом.
Пан Піскун – це яка влада? Стара чи нова?
Дуже інтригує, що у новітньому «земельному» скандалі велично фігурує ім’я «старого нового» міністра оборони країни пана О.Кузьмука, державна й військова кар’єра якого просто, по-військовому впевнено, пролягала посеред різноманітних скандалів. Йому просто хронічно не таланило…
Кожен вдумливий телеглядач (а таких, гадаю, все ж чимало), наслухавшись новин про скандали, легко й невимушено самостійно дійде висновку про те, що це все стосується не лише столичного Києва, його мальовничих та курортних околиць, живописно-цілющого Криму чи, скажімо, загадково-затишного Закарпаття. Такі факти, на жаль, може навести будь-який більш-менш сміливий депутат будь-якої обласної, міської чи районної ради держави. Це абсолютно беззаперечна істина, бо це було «окрасою» та атрибутом старої влади.
Здається, що висвітлення цього питання у вітчизняних засобах масової інформації поки що відбувається досить наївно. Питання старе, а нового рішучого та реформаторського телепогляду із конкретними прізвищами, фактами та справжніми журналістськими розслідуваннями – немає. А й факти, й прізвища відомі, причому давно…
Так само, як і давно помічено, що якщо написати слово «фінтіфлюшка», а потім довго вглядатися в літеру «ф», то все одно із цього нічого не вийде…
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ