Телеінавгурація: нічого соромитися

25 Січня 2005
1256

Телеінавгурація: нічого соромитися

1256
Справді, в телеверсії не було акценту на те, як Ющенко намагався піймати білого голуба… Поміщений на «Телекритиці” перший відгук на телеверсію інавгурації президента видався не стільки жалем за мільйонами бюджетних грошей і мізерністю режисерських кульбітів, які б можна було напридумувати в процесі створення цього недешевого і в будь-якому випадку купівельно спроможного продукту.
Телеінавгурація: нічого соромитися
Як на мене, це радше пробний камінь у тональності реальної дискусії щодо створення громадського телебачення, коли воно вже перестане бути предметом публікацій і світських розмов, а почне таки посувати священну корову НТКУ. Із її правом «першої ночі» на виробництво трансляцій державного офіціозу, і з її, як влучно зазначив автор відгуку знаний телекритик пан Зирін, „старорежимним” порядком витрат державних грошей.

Справді, про відкритий і прозорий тендер на проведення трансляції чи дискусію про її концепцію нічого не було чути. Справді, в той же час відразу відчувалося, що робота робилася почерком, котрий різнився від того, який ми звикли бачити на першій кнопці. Справді, у прикінцеких титрах трансляції після копірайту Національної компанії стояв ще один – «Фільм плюс».

Хоча процес вже не був аж настільки таємним, як і люди, причетні до нього. Про те, що саме ця продакшн-студія задіяла їх до виробництва трансляції, можна було почути від операторів та режисерів, котрі працюють на різних українських каналах і котрих особисто шаную за їхні телевізійні роботи. Також про це сказали ведучі трансляції - журналістка Першого Національного Ольга Скотникова та співак і голос реклами Андрій Середа, що він для наших вух за останні місяці став передусім голосом ющенкової кампанії. Коментатори відразу повідомили глядачам, а потім ще кілька раз повторили, що режисує інавгурацію Василь Вовкун, а режисером телеверсії виступив Михайло Крупієвський. Переконана, що чисельні роботи цих режисерів відомі не лише телевізійникам та Детектор медіам. Зроблені Василем Вовкуном концерти, вистави і масові шоу давно числяться сотнями і залишаються у пам”яті. Програми, телепроекти, концерти і телеверсії фестивалів, зроблені Михайлом Крупієвським та його “Фільмом-плюс” – це завжди вишуканий смак і міцна професійна робота. Згадаймо хоча б торішні концерти зовсім не попсових Тараса Чубая і Ріттера-Кобилянського, з яких Крупієвському вдалося зробити пристойні шоу. Тому й логічним видалося те, що і авторські права на телеверсію належать не лише Нацкомпанії, а й власне авторові.

Справді, в телеверсії не було акценту на те, як Ющенко намагався піймати білого голуба. Можливо, він би прозвучав, коли б автором телеверсії був хтось інший. Можливо, порив нового президента до пташки і символізував би тоді якусь спадкоємність від колишньої влади (пам”ятаємо ж, що великим шанувальником голубів був довгожитель першого цеківського крісла УРСР В.В.Щербицький), або такою собі сентиметальною родзинкою: батько-діти-голуби- мир тобі, народе…. Та як на мене, то треба лише порадіти за нас, глядачів, що автори телеінавгурації не “клюнули” на цей експромт і таким чином позбавили нас від цієї “родзинки”, котра до того ж міцно віддає весільним відеолубком “молодята пускають в небо голубів”.

Можливо, і варто було провести тендер на трансляцію. Вірячи, що він не відтягнув би самої інавгурації радикальніше за позов до Верховного Суду і не став би схожим на телевідбір Нацкомпанією виконавців від України на “Євробачення”.

Можливо, “рівно, сухо, іноді з тремтінням і нервовими рухами трансфокаторами камер». Можливо, не вся атмосфера інавгураційного Майдану була відчутна у телеверсії.

Але, на щастя, без зайвого режисерського самовираження і інших провінційних розцяцькованостей. Натомість Майдан, з архітектурних недолугогстей якого ми звикли кпинити, у цій телевізії видався композиційно довершеним і навіть, модне таке слово, ЕЛЕГАНТНИМ. Не сором і світу показати.

P.S. Друзі, з якими ми зустрічали Новий рік на Майдані, знову кликали туди й на інавгурацію. Після того, як поділилися враженнями від побаченого, геть не пожаліла, що цього разу вибрала ракурс із ящика.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
телесценарист, для "Детектор медіа"
Фото - www,Razom,org,ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1256
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду