Євгена Глібовицького знято з ефіру „Сніданку з „1+1”
Вчора в кінці цієї програми було повідомлено, що наступного тижня з глядачами в студії в якості ведучої зустрінеться Юлія Бориско. Вчора в кінці цієї програми було повідомлено, що наступного тижня з глядачами в студії в якості ведучої зустрінеться Юлія Бориско (журналіст каналу „1+1”).
„Детектор медіа”, знаючи про деякі проблеми зі здоров’ям у Євгена, зателефонувала йому із запитанням: що сталося? Але Євген повідомив, що він на лікарняний не збирався, довідався про відлучення від роботи з того ж самого, що й ми, ефіру (! – „ТК”), про причини цього знає не більше, ніж ми, і чекає на понеділок, коли відбудеться зустріч з топ-менеджментом каналу. В той же час, Глібовицький каже, що відчув, як під ним „захиталось крісло” ще тоді, коли вони дали в ефір „Сніданку...” доволі об’єктивну інформацію з приводу пішої ходи сумських студентів на Київ.
Гендиректор каналу "1+1" Володимир Оселедчик зауважив "Львівській газеті", що причиною відсторонення від ефіру Глібовицького є зайва вага.
У восьмому номеру паперової „Детектор медіа”, який щойно вийшов з друку, опубліковане велике редакційне інтерв’ю з Євгеном Глібовицьким, де він доволі жорстко оцінює ситуацію, яка склалася нині на заангажованих владою телеканалах. Вже тоді в нас склалося враження, що Євген готовий саме до такого розвитку подій...
Вже зараз зрозуміло, що з початком парламентської сесії, яка засвідчила непідконтрольність Президенту та його Адміністрації багатьох політичних процесів, влада суцільно посилила тиск на ЗМІ. Якщо дійсно „темникотворцями” було прийняте рішення щодо ігнорування більшістю телеканалів у прайм-тайм новин з „неслухняної” Верховної Ради (а вчорашній ефір майже всіх каналів, окрім 5-го, „ЕРИ” та „Парламентського вісника” на Першому національному це підтвердив!) – то це безпрецедентно для інформаційного простору держави.
Також досить знаковою є відставка з посади неофіційного голови умовного медіа-холдингу Віктора Пінчука Олександра Ткаченка. Ця відставка напевне має за собою цілу підвалину причин, але в тому числі, гадається – і ту саму межу компромісів, про яку говорив в інтерв’ю „ТК” Євген Глібовицький, і яку не міг не відчувати і Ткаченко, журналіст, який свого часу був одним з фундаторів незалежної української журналістики.
„ТК” сподівається, що осторонь подій, які звужують простір інформації до нульової точки, а журналістів принижують до ролі виключно „підставок до мікрофонів” не залишаться ані громадські організації, ані медіа-профспілка, ані... самі працівники телеканалів. Хіба так жити ще й досі можна?
P.S. Інтерв’ю з Євгеном Глібовицьким, надруковане у 8-му номері „ТК”, читайте на сайті в понеділок. Ми також будемо дуже уважно стежити за подіями навколо Євгена на каналі „1+1”.
Читайте також: Про своє усунення ведучий “1+1” Євген Глібовицький дізнався, дивлячись телевізор
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ