У екологічної журналістики з’явиться друге дихання
Ази екологічної журналістики викладатимуть незабаром у Львові. З ініціативою проведення професійних навчальних курсів для майбутніх журналістів, що цікавляться екологічною тематикою, виступила журналістська громадська організація WETI.
Такий навчальний курс, на думку координатора проекту Ганни Гопко, має шанс підвищити рівень поінформованості суспільства щодо екологічних питань.
- Через відсутність фахових екожурналістів у нашому медіа-просторі майже немає спеціальних екологічних програм, рубрик в ЗМІ, - каже ганна Гопко. - А це сприяє тому, що населення знає мало або взагалі нічого не знає про актуальні проблеми довкілля та екологічну грамотність. На жаль, в основному проблеми довкілля не займають особливого місця на сторінках газет, оскільки немає спеціалізованих журналістів, котрі б володіли екотемою. Тому залучення все більшої кількості журналістів до фахового виствілення проблем довкілля допоможе їх вирішити.
WETI (Західноукраїнський благочинний фонд екологічної та туристично-просвітницької інформації) – одна з небагатьох громадських організацій, що поєднує активну громадську роботу з журеалістикою, а саме займається інформаційним висвітленням проблем довкілля у Львівському регіоні та Україні. Свої програмні цілі WETI реалізує, створюючи просвітницькі теле- та радіопрограми, науково-популярні відеофільми та публікуючи літератуту на відповідну тематику.
Новий проект “Екохід” стартує 15 червня і триватиме 3 місяці. У ньому передбачено лекції відомих львівських екологічних журналістів, фотографів із львівських видань, експертів з різних науковио-дослідницьких інститутів. Цю частину курсів доповнять поїздки учасників – до заповідників, мальовничих карпатських місць, а також і до зон екологічних лих.
Результатом навчання учасників професійного навчального курсу мають стати їхні проблемні статті, нариси, репортажі на тему довкілля, кращі з яких будуть опубліковані у львівській студентській газеті “Хід”, інших львівських виданнях, а також на сайтах WETI – www.carpathians.org.ua та www.ecoharmony.lviv.ua.
Для участі в курсі необхідно надіслати до 14 травня розповідь про себе та короткий матеріал на тему “Довкілля та людина” або “екологічна проблема, яка мене хвилює” на електронну адресу weti@lviv.gu.net або hannusia@gmx.net (також можна надіслати матеріали факсом – (0322) 723552 чи на адресу: Львів-5, а/с 6685, 79005).
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
для “Детектор медіа” зі Львова
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ