Ліцензування по-ТЕТівськи?
Керівники вже згадуваної телекомпанії “ТЕТ” вирішили через суд, зрозуміло, без конкурсу, який передбачено законодавством, отримати відразу 22 телечастоти у різних областях України. Сьогодні Нацрада розпочала конкурс на частоти, головна інтрига якого в тому, що Господарський суд Києва заборонив цьому органу проводити конкурс на 22 частоти, прорахунок яких проплатив "ТЕТ".
І ось ще черговий позов. Цього разу керівники вже згадуваної телекомпанії “ТЕТ” вирішили через суд, зрозуміло, без конкурсу, який передбачено законодавством, отримати відразу 22 телечастоти у різних областях України.
Очевидно, «тетівці» пішли на такий крок після того, коли зрозуміли, що Національна рада у цьому складі, скоріше за все, не прийме рішення на їхню користь. З іншого боку, телекомпанія, мабуть, захотіла прискорити час, коли у наявній ліцензії “ТЕТ” з’явиться на 22 частоти більше. І подала до суду позов на Національну раду про зобов’язання внесення зміни до ліцензії НР №0936 від 4.06.2003 року.
Можна було б не писати про черговий позов до Національної ради, але його слід згадати, тому що цей випадок має усі шанси потрапити в аннали абсурдності дій як суддів, так і керівництва компанії. Судіть самі. Колегія Господарського суду м. Києва у складі суддів: О.Бачуна, Л.Прокопенка і В.Палія 9 квітня 2004 року відхилила заяву телекомпанії “ТЕТ”, як таку, що не підлягає розгляду в господарських судах. Одначе через 10 днів - 19 квітня суддя В.Палій (який, до речі, входив у попередню колегію) визнав заяву про спонукання до дії Національну раду, тобто, до внесення змін до ліцензії, такою, що може розглядатися судом і відповідною Ухвалою заборонив Національній раді проводити конкурсний відбір, розгляд питань якого мав би розпочатися у середу 5 травня. Тобто, суддя В.Палій чомусь фактично переглянув попереднє рішення колегії суду.
З іншого боку, дивує позиція керівництва каналу “ТЕТ”. Вони за тиждень до завершення прийому документів на конкурс, подавши відповідну заяву до суду, фактично, зупиняють конкурсну процедуру по бажаних частотах, і, в останній день 26 квітня, подають заяви на участь у конкурсі на ці частоти (?!) Ну чи не дивина? Виходить, керівники “ТЕТ” зробили собі ведмежу послугу. Прочекавши майже 4 місяці від часу, коли Національна рада у грудні минулого року не прийняла позитивного рішення по 22 частотах, керівники компанії спочатку подали до суду заяву, а коли суд взяв цю заяву до розгляду і зобов’язав Нацраду припинити конкурс, надіслали до Національної ради конкурсні заявки.
Мабуть, менеджери “ТЕТ” не впевнені у судді. Хоча після таких юридичних практик В.Палій може з легкістю зобов’язати Нацраду внести до ліцензії 22 нові частоти. А Борис Холод, цілком можливо, видасть відповідну оновлену ліцензію? Адже час повноважень Бориса Івановича спливає, то ж підтримка тетівського патрона В.Медведчука йому ой як потрібна.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
„Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ