Полтавську ТРК „Юта” знищують драконівськими методами

18 Лютого 2004
1543

Полтавську ТРК „Юта” знищують драконівськими методами

1543
Увечері 16 лютого до приміщення радіокомпанії „Полтава плюс” 100,6 FM, що є структурним підрозділом недержавної ТРК „ЮТА – TV” і знаходиться по вул. Жовтневій, 43 у Полтаві (поруч з редакцією газети „Полтавський вісник”), увірвалося восьмеро бритоголових молодиків, що прекрасно володіли спецприйомами, обірвали телефонні дроти, „вирубили” комп’ютери й передавач, розкурочили розетки, в результаті чого „Полтава плюс” зникла з ефіру.
Полтавську ТРК „Юта” знищують драконівськими методами
Каратисти викинули з офісу радіостанції двох журналістів (одна з них жінка), що вели передачі, супроводжуючи застосування фізичної сили ще й погрозами.

Та нападники не розрахували того, що броньовані двері радіокомпанії автоматично зачиняються. Тож через азарт розправи із співробітниками „Полтави плюс” не змогли повернутися в приміщення.

Генеральному директору ТРК „ЮТА-TV” Георгію Чечику, котрого по стільниковому телефону викликали журналісти, нападники, що назвалися представниками федерації східних єдиноборств „Дракон”, як підставу для брутального захоплення офісу радіокомпанії пред’явили договір на оренду цього приміщення з 16 лютого між „Драконом” та фондом Полтавського міського комунального майна.

Це виявилося повною несподіванкою для ТРК „ЮТА”, адже, по-перше, ніяких пропозицій-попереджень щодо звільнення орендованого приміщення від фонду комунального майна міста на адресу ген. директора ТРК „ЮТА” Г.Чечика не надходило. А по-друге, він узагалі був глибоко переконаним, що питання про виселення підрозділів ТРК „ЮТА-TV” з офісу по вул. Жовтневій, 43, давно знято з порядку денного, бо рішенням Вищого господарського суду України ще в травні минулого року поставлено у кількарічній судовій тяганині жирну крапку: визнано, що ТРК „ЮТА-TV” має право займати це приміщення безстроково на підставі договору оренди від 1 травня 1999 року між ТРК „ЮТА-TV” та редакцією газети „Полтавський вісник”.

„Драконівці” з ген. директором та журналістами ТРК „ЮТА” вели себе нахабно, погрожували розкурочити й повикидати апаратуру радіостанції (вартістю кілька десятків тисяч доларів) зі „свого”, як стверджували, приміщення. Вони опечатали двері „драконівськими” печатками й не допускали до них законного власника. Викликаний наряд міліції їм теж був не указ. Радіожурналісти мусили ночувати в коридорі поруч з міліціонерами й „драконівцями”. Звісно, ніхто не зімкнув очей і на хвильку.

-Двічі протягом ночі, - розповідає Георгій Чечик, - ми перешкоджали останнім відкрити броньовані двері за допомогою автогену (під вікнами стояли два спецавтомобілі „Полтававодоканалу”), але міліціонери, на очах яких це відбувалося, відмовилися скласти про це протокол.

О 4-й годині ранку міліція чомусь зняла пост, а за правоохоронцями ретирувалися (узгоджені дії?) й накачані прихильники східних єдиноборств. Однак замки дверей вони встигли зіпсувати цвяхами та дерев‘яними трісками.

Тож ген. директору ТРК „ЮТА” нічого не залишалося, як на автомобільному тросі спуститися з даху, розбити ногами шибку офісу на 5-му поверсі й забравшись усередину, відчинити двері приміщення радіостанції. Радіо „Полтава плюс”, що транслює радіо „Шансон” й мовить цілодобово, лише о 7-й годині ранку відновило роботу в ефірі.

- Вчинені дії містять ознаки кримінального злочину, - прокоментувала ситуацію юрконсульт ТРК „ЮТА” Олена Швець у прямому ефірі радіо „Полтава плюс” 17 лютого. – Адже до журналістів були застосовані погрози, фізична сила, пошкоджено обладнання та телефонні мережі. Це призвело до госпіталізації співробітниці незалежного засобу масової інформації та вперше за багато років припинення мовлення на 12-ть годин, значних матеріальних і моральних збитків.

А ось точка зору генерального директора ТРК „ЮТА-TV” Георгія Чечика, висловлена ним щодо бандитського захоплення приміщення радіо FM „Полтава плюс” у прямому ефірі: - Останній інцидент - чергова спроба міської влади донищити ТРК „ЮТА-TV”. Не без „волохатої руки” з Полтави торік не отримала ліцензії на новий термін телекомпанія „ЮТА-TV”, яка в період минулих парламентських виборів була єдиною телевізією, що надавала ефір усім згідно із законом, у тому числі й опозиційним кандидатам. У рік виборів місцева провладна мафія не може змиритися з тим, у Полтаві є одна некишенькова радіокомпанія, розправляючись з нею „драконівськими” методами, використовуючи у своїх авантюрах навіть спортсменів. А що це саме так, красномовно свідчить хоча б договір нібито оренди нашого приміщення, який мені показували представники „Дракону”. Якщо ТРК „ЮТА” щомісяця платить понад 1300 гривень, то „Дракон” мав платити в міську казну за 80 квадратних метрів у центрі Полтави... одну гривню 20 копійок з ПДВ... Учора о 10-й вечора я звернувся за допомогою до президента Полтавського обласного медіа-клубу Людмили Кучеренко, бо більше й звернутися ні до кого: обласна організація Спілки журналістів за останні 10 років не стала на захист жодного журналіста, жодного ЗМІ...

За іронією долі, інцидент у Полтаві, яку прийнято вважати колискою української літературної мови, стався саме в останній день ефіру радіостанції „Свобода” на хвилях радіо „Довіра” (відтепер „Свободу” можна буде чути лише на коротких хвилях). Тож у прямому ефірі 17 лютого ваш автор висловила пропозицію - започаткувати на FM „Полтава плюс” блок громадсько-політичних передач, бо не лише розвагами жива кожна людина. І Георгій Чечик погодився зі мною, по-новому трактуючи „шансонівський” слоган: ”Так, нам пора по-справжньому дорослішати”. А ще він пообіцяв, що журналісти радіо „Полтава плюс” нададуть допомогу кожному громадянину - жертві бюрократичного свавілля полтавських чиновників.

ТРК „ЮТА” пройшла непростий шлях від кишенькового до незалежного ЗМІ. У 2001 році, після того, як вона відмовилася бути рупором полтавського міського голови А.Кукоби, ефірну телекомпанію солідарно вимкнули з кабельних мереж чотири полтавські оператори кабельного телебачення. Та це був тільки початок. У різні способи телерадіокомпанію намагалися викинути з приміщення по вул.Паркомуни, 44.

У 2002 році ТРК „ЮТА” одна київська фірма намагалася економічно знищити позовом на понад 3 мільйони гривень, але й це не вдалося. Тодішній голова Полтавської облдержадміністрації Є.Томін організував проти „ютівців” справжній адміністративний терор, активною дійовою особою якого був, зокрема, головний державний санітарний лікар Полтави.

З червня 2003 року телекомпанія „ЮТА-TV” взагалі припинила мовлення на регіон, оскільки переможцем конкурсу Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визнала телекомпанію "ТЕТ".

Полтавський медіа-клуб з приводу чергового наступу на свободу преси на Полтавщині звернувся із заявами до вищих посадових осіб України, голови профільного парламентського комітету М.Томенка, голови НСЖУ І.Лубченка, журналістських вітчизняних та правозахисних організацій.

Оскільки ТРК „ЮТА” теж звернулася з відповідними листами до голови Полтавської облдержадміністрації О.Удовіченка, начальника облУМВС у Полтавській області С.Петренка, прокурора Полтавської області Г.Середи, незабаром ми з‘ясуємо, хто ж справжній господар у Полтаві: органи влади, утримувані на кошти платників податків, чи „качки” з „Дракону”, адже одразу після вечірнього прямого радіоефіру 17 лютого, коли на студії залишилися двоє чергових журналістів, шестеро „драконівців” знову намагалися проникнути у приміщення, ображали й залякували радійників...

Читайте також:

Що відбувається з полтавською телекомпанією „Юта”?

Регіональні ТК під тиском мережевих мовників
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
президент Полтавського обласного медіа-клубу
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1543
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду